Było 0:2, skończyło się na 2:2. Elana Toruń zremisowała z Rozwojem Katowice [ZDJĘCIA]

Daniel Ludwiński
Tyle zwrotów akcji zdarza się rzadko - Elana najpierw w cztery minuty straciła dwa gole, by w końcówce w zaledwie trzy doprowadzić do wyrównania. Mecz pierwszej kolejki II ligi z Rozwojem Katowice skończył się remisem 2:2.

Pierwsza połowa toczyła się pod dyktando Elany. Akcje gości można było policzyć na palcach jednej ręki, a w dodatku zwykle kończyły się one niecelnymi uderzeniami, wysoko ponad bramką strzeżoną przez Bartosza Mrozka. Niestety, liczne okazje torunian nie przekładały się w żaden sposób na wynik spotkania. Elana naciskała, niemal co chwilę tworzyła sobie kolejne szanse, ale mało która próba kończyła się oddaniem strzału. Choć nasz zespół raz po raz zbliżał się do pola karnego Rozwoju, to jednak większość akcji kończyła się stratami lub niecelnymi podaniami.

Niestety, po przerwie w ciągu zaledwie czterech minut torunianie maksymalnie skomplikowali swoją sytuację. Najpierw w 65. minucie celnym uderzeniem z rzutu wolnego popisał się Rafał Kuliński, który otworzył wynik spotkania. Elana nie zdążyła się jeszcze otrząsnąć po stracie bramki, gdy jeden z rywali został sfaulowany w polu karnym. Sędzia podyktował "jedenastkę", którą pewnie wykorzystał Tomasz Wróbel.

Sytuacja torunian była zła, ale końcówka znów należała do nich. Najpierw w 81. minucie akcję Elany wykończył głową Filip Kozłowski, a następnie po upływie zaledwie dwóch kolejnych minut na uderzenie z dystansu zdecydował się Patryk Urbański. Jego strzał zaskoczył bramkarza gości, którzy nie zdołał utrzymać piłki w rękach i ta wpadła do siatki.

W ostatnich minutach torunianie szukali okazji do zdobycia trzeciego gola, ale ich próby nie przyniosły już rezultatu. Pierwszy mecz w nowym sezonie zakończył się więc remisem 2:2 i podziałem punktów.

W podstawowym składzie Elany znalazło się dwóch nowych piłkarzy - Bartosz Mrozek i Michał Kołodziejski. Mrozek. W drugiej połowie na boisko wyszedł kolejny nowy zawodnik, Damian Zagórski.

Elana Toruń - Rozwój Katowice 2:2 (0:0)
0:1 Kuliński (65), 0:2 Wróbel (69k), 1:2 Kozłowski (81), 2:2 Urbański (83)
Elana: Mrozek - Górka, Urbański, Kołodziejski, Dobosz - Stąporski (74 Lenkiewicz), Kryszak (74 Aleksandrowicz), Stefanowicz, Kościelniak - Kraska (66 Zagórski), Kozłowski