Chantal Skamlova wygrała 23. Międzynarodowy Turniej Tenisowy Kobiet "Bella Cup"

Sławomir Pawenta
Chantal Skamlova wygrała 23. Międzynarodowy Turniej Tenisowy Kobiet "Bella Cup" Jacek Smarz
Zwycięstwem Chantal Skamlovej zakończyła się rywalizacja singlistek podczas 23. Międzynarodowego Turnieju Tenisowego Kobiet „Bella Cup”.

Słowaczka w finale okazała się lepsza od Czeszki Miriam Kolodziejovej 6:2, 4:6, 6:3. Decydujący mecz trwał prawie dwie godziny.

W pierwszym secie zacięta rywalizacja trwała do stanu 2:2. Potem inicjatywę przejęła Słowaczka. Tenisistka z Bańskiej Bystrzycy wygrała dwa swoje serwisy, a także dwukrotnie przełamała rywalkę.

Drugi set przyniósł zdecydowanie więcej emocji. Wynik partii ciągle oscylował wokół remisu. Przy stanie 4:4 Kolodziejowa wygrała gema przy serwisie Skalmowej, a chwilę później okazała się lepsza przy swoim podaniu.

O zwycięstwie w grze singlowej zadecydował trzeci set. W tej partii lepsza 6:3 była Słowaczka, która zapewniła sobie zwycięstwo w „Bella Cup. Dla Chantal Skamlovej triumf w Toruniu jest największym osiągnięciem w karierze.

- Dziękuję rywalce za spotkanie – mówiła po dekoracji zawodniczka ze Słowacji. - To był najlepszy turniej, w którym brałam udział w tym roku. Na słowa uznania zasługuje organizacja zawodów. Chciałabym podziękować kibicom, którzy nas dopingowali.

Dodajmy, że grę deblową wygrał rozstawiony z numerem pierwszym duet Vera Lapko (Białoruś)/Anna Morgia (Rosja).