Cheikh Mbodj zadebiutował w Polskim Cukrze

Senegalczyk  Cheikh Mbodj (z piłką)  w debiucie w barwach toruńskiej drużyny zdobył siedem punktów
Senegalczyk Cheikh Mbodj (z piłką) w debiucie w barwach toruńskiej drużyny zdobył siedem punktów Sławomir Kowalski
Ostatnia drużyna w ligowej tabeli - Polfarmex Kutno - dzielnie walczyła w Arenie Toruń, ale nie miała zbyt wiele argumentów w starciu z koszykarzami Polskiego Cukru, którzy triumfowali 98:77. W ekipie Jacka Winnickiego zadebiutował Cheikh Mbodj. Senegalczyk zakończył mecz z dorobkiem siedmiu punktów. Miał też trzy zbiórki, asystę i blok

Polski Cukier Toruń - Polfarmex Kutno 98:77 (33:23, 22:20, 18:19, 25:15)
Polski Cukier: Ł. Wiśniewski 19 (1x3), B. Diduszko 13 (2), O. Trotter 8 (1), J. Skifić 8, M. Sandul 3 oraz K. Weaver 13, K. Sulima 12, T. Śnieg 9, C. Mbodj 7, A. Perka 6
Polfarmex: J. Jarecki 19, M. Frasier 15, G. Grochowski 9 (1), M. Gabiński 8 (2), O. Emegano 2 oraz A. Kobus 11 (2), M. Sałasz 10, S. Pawlak 3 (1), M. Marek, D. J. Thompson i J. Sobczak po 0

Torunianie pewnie pokonali czerwoną latarnię Polskiej Ligi Koszykówki, ale zwycięstwo wcale nie przyszło im łatwo.
Podopieczni Jacka Win-nickiego dość szybko wypracowali sobie kilkunastopunktową przewagę.
W 7. min., po punktach Łukasza Wiśniewskiego, prowadzili już 22:12. Do przerwy torunianie nie zdołali znacznie powiększyć przewagi, ale też rywale nie zmniejszyli swoich strat.
Ciekawie zrobiło się po zmianie stron. Ekipa Krzysztofa Szablowskiego i tak już bardzo osłabiona w końcówce rundy zasadniczej wystąpiła w Toruniu bez kluczowego Polaka Sebastiana Kowalczyka, a na domiar złego jedynie 12 minut z powodu kontuzji zagrał Michał Gabiński. Pomimo tego osłabienia ekipa z Kutna drugą połowę zaczęła od stanu 14:2 i na tablicy wyników znów był remis (po 57).
Na szczęście po kilku minutach wyrównanej gry gospodarze na przełomie trzeciej i czwartej kwarty zagrali skuteczniej (14:2) i odzyskali kilkunastopunktowe prowadzenie. W końcówce meczu, gdy wśród gości pojawiły się „głębokie” rezerwy jeszcze powiekszyli swoje prowadzenie i ostatecznie zwyciężyli 98:77.
W przyszłą sobotę w Arenie Toruń o godz. 17 Twarde Pierniki podejmą drużynę Asseco Gdynia.

W pozostałych meczach 25. kolejki zagrają:
Sobota: Siarka Tarnobrzeg - Miasto Szkła Krosno (18), Trefl Sopot - Energa Czarni Słupsk (18), Rosa Radom - AZS Koszalin (18), Stelmet BC Zielona Góra - TBV Start Lublin (18), PGE Turów Zgorzelec - Anwil Włocławek (18) i BM Slam Stal Ostrów Wielkopolski - Asseco Gdynia (19.30)
Niedziela: Polpharma Starogard Gdański - MKS Dąbrowa Górnicza (12.40, relacja w Polsacie Sport)