Ciężka przeprawa Energi we Wrocławiu

PB
Grzegorz Olkowski
Pięknie rozpoczęły mecz we Wrocławiu koszykarki Energi Toruń. Po pierwszej kwarcie prowadziły 23:17. A potem...

... a potem zaczęło się samo zło dla zespołu gości. Torunianki traciły punkty seriami. Drugą kwartę przegrały 14:28. Niemal tak samo wyglądała trzecia część - 14:27. Praktycznie przed ostatnimi dziesięcioma minutami wynik był rozstrzygnięty. Skończyło się na wyniku 91:67 dla Ślęzy.

Torunianki przede wszystkim słabo rzucały z dystansu. Na 15 prób trafiły tylko dwukrotnie. Gospodynie na 18 prób trafiły dziewięć razy.

Wynik na pewno nie ucieszył toruńskiego szkoleniowca Algirdasa Paulauskasa, który jeszcze w ubiegłym sezonie był trenerem Ślęzy. Obecnie Energa ma bilans 6 zwycięstw i 4 porażek, co daje jej szóste miejsce w tabeli.

Ślęza Wrocław - Energa Toruń 91:67 (17:23, 28:14, 27:14, 19:16)

Ślęza: Z. Sklepowicz 3, S. Zoll 14, K. Rymarenko 9, A. Skobel 13, A. Kaczmarczyk 13, A. Majewska 0, M. Kastanek 17,
A. Śnieżek 9, N. Greene 13

Energa: J. Mcbride 1, M. Radomska 8, J. Adamowicz 2, W. Gajda 7, E. Tłumak 2, P. Harris 8, D. Morris 25, K. Cain 14