Jacek Kmiecik
kolaż @AlNassrFC/X
W stolicy Arabii Saudyjskiej – Rijadzie na na stadionie Al Awwal Park odbył się drugi mecz ćwierćfinałowy azjatyckiej Ligi Mistrzów AFC pomiędzy Al Nasr i Al Ain ze Zjednoczonych Emiratów Arabskich. Spotkanie po 120 minutach gry zakończyło się wynikiem 4:3 na korzyść gospodarzy i sprawę awansu trzeba było rozstrzygnąć rzutami karnymi, które goście wykonali skuteczniej 3-1, docierając do półfinału.

Do 45. minuty Al Nasr Rijad stracił dwa gole, po strzałach Sufyaan Rahimiego. Wówczas w dwumeczu saudyjski zespół przegrywał już w dwumeczu 3:0. Ale przed końcem normatywnego czasu gry Al Nasr udało się zdobyć trzy gole (Abdulrahman Gharib w 45+5 minucie, samobój Khalid Eisa w 51. minucie, Alex Telles w 72. minucie) i doprowadzić do dogrywki.

Niesłychane pudło Cristiano Ronaldo

Przy stanie 2:2 w 61. minucie kapitalną okazję do zdobycia bramki zmarnował Cristiano Ronaldo, pudłując z trzech metrów do pustej bramki.

W dogrywce drużyny wymieniały się bramkami. Najpierw gola dla Al Ain strzelił Sultan Al Shamsi, ale Al Nasr zdołał wrócić w 118. minucie dzięki bramce Cristiano Ronaldo z rzutu karnego. Tym samym było to 750. trafienie 39-letniego Portugalczyka na poziomie klubowym (878 bramek, łącznie z reprezentacją Portugalii).

Cristiano Ronaldo jako jedyny w Al Nasr wykorzystał karnego

W rzutach karnych jedynym zawodnikiem, który trafił dla Al Nasr gola był Cristiano Ronaldo. Swoje „jedenastki” dla saudyjskiego zespołu zmarnowali Chorwat Marcelo Brozović, Brazylijczyk Telles i Portugalczyk Otavio.

Rywal klubu ze Zjednoczonych Emiratów Arabskich w półfinale azjatyckiej Ligi Mistrzów zostanie wyłoniony w rewanżu ćwierćfinałowej pary Al-Ittihad Dżudda – Al Hilal Rijad (pierwszy mecz 0:2).

CR7 dołączył do Al Nasr z Manchesteru United na przełomie grudnia i stycznia 2022-2023 roku jako wolny agent.

W sezonie 2023/2024 w Saudi Pro League Cristiano Ronaldo rozegrał 21 meczów, strzelił 22 gole i zaliczył 9 asyst. We wszystkich rozgrywkach CR7 wystąił w 39 meczach, zdobywając 35 bramke i wykonując 11 asyst.