Dariusz Knopik
Kibice zgromadzeni na meczu CUK Anioły Toruń - Volley Team Żychlin oglądali ciekawe widowisko Agnieszka Bielecka
W 15. kolejce II ligi siatkarzy CUK Anioły Toruń podejmowały Volley Team Żychlin. Spotkały się lider z siódmą drużyną.

CUK Anioły Toruń - Volley Team Żychlin 3:0
Sety: 25:11, 25:17, 25:21
CUK Anioły: Zimoń, Walawender, Surgut, Mesa, Pawlak, Stolc, Detmer (libero) oraz Grzona, Brzóstowicz.

Inauguracyjny set był kapitalny w wykonaniu torunian. Objęli prowadzenie 3:0 przy zagrywkach Łukasz Zimonia, a potem tylko powiększali prowadzenie.

Druga partia była bardziej wyrównana, ale to podopieczni Krzysztofa Stelmacha cały czas wygrywali.

Jeszcze bardziej zacięta była trzecia odsłona. Toruńscy zawodnicy nie byli już tak skuteczni jak wcześniej. Przegrywali 3:5, a potem 8:11. Toruński szkoleniowiec poprosił o czas. Jego uwagi przyniosły skutek, bo gospodarze poprawili grę. Odrobili straty, a potem wyszli na prowadzenie 22:15. Stało się jasne, że kolejna wygrana stała się faktem.

Torunianie ciągle prowadzą w tabeli mając w dorobku 40 punktów.

Kolejny mecz ligowy toruński zespół rozegra w przyszłą sobotę na wyjeździe z rezerwami Trefla Gdańsk. Przypomnijmy, że CUK Anioły mają jeszcze zaległe spotkanie z 12. kolejki z Lotnikiem Łęczyca, które zaplanowano na 10 lutego.