Debiutant dał zwycięstwo [zdjęcia]

RedakcjaZaktualizowano
Jakub Jaworski (w białej koszulce) zdobył w niedzielę dwie bramki dla Nesty<br>
Jakub Jaworski (w białej koszulce) zdobył w niedzielę dwie bramki dla Nesty Sławomir Kowalski
Nie było niespodzianki w pierwszym starciu półfinałowej batalii pomiędzy Nestą i KTH Krynica. Przystępujący do play off z pierwszego miejsca torunianie prowadzili na Tor-Torze już 5:2, ale ostatecznie wygrali minimalnie.

Pierwsza tercja należała bez wątpienia do Jakuba Jaworskiego, dla którego niedzielny mecz przeciwko KTH był debiutem w drużynie seniorów. 18-letni wychowanek Sokołów Toruń w tym sezonie reprezentował barwy Szkoły Mistrzostwa Sportowego z Sosnowca, ale na play off został dokooptowany do pierwszego składu Nesty. Syn Tomasza Jaworskiego, byłego bramkarza reprezentacji Polski, otworzył wynik spotkania, a nieco później po raz drugi pokonał Nikifora Szczerbę, golkipera krynickiej drużyny. Warto dodać, iż pierwsze z trafień młody Jaworski zapisał na swoje konto już w pierwszej zmianie, w pierwszym kontakcie z krążkiem.

Bezapelacyjna dominacja Nesty w pierwszych dwudziestu minutach miała swoje odzwierciedlenie w wyniku. Torunianie schodzili bowiem na pierwszą przerwę z prowadzeniem 4:1, a jedyną bramkę stracili w przypadkowy sposób.

Nerwy w końcówce

Od drugiej odsłony obraz gry uległ zmianie. Od tego momentu, aż do zakończenia meczu, na tafli trwała wyrównana walka, w której skuteczniejsi okazali się kryniczanie, którzy stopniowo odrabiali straty.

- Mieliśmy na lodzie dużą przewagę, ale nagle przestaliśmy grać. To nie była kwestia braku sił, a zbyt dużej pewnością siebie - powiedział Andrzej Masewicz, szkoleniowiec Nesty.

W trzeciej odsłonie torunianie nie uniknęli błędów, tracili kolejne bramki, a w ich poczynania wkradły się nerwy. Choć na pięć minut przed końcem gry gospodarze prowadzili już tylko jednym trafieniem, to zdołali utrzymać prowadzenie do ostatniej syreny i fazę play off rozpoczęli od zwycięstwa 5:4.

Drugi mecz już w środę

Dodajmy, iż rywalizacja w pierwszej rundzie play off prowadzona jest tylko do dwóch zwycięstw. Drugie spotkanie, już w najbliższą środę, odbędzie się w Krynicy, natomiast decydujące trzecie, w Toruniu - jeśli będzie potrzebne - zaplanowane jest na sobotę.

Nesta Toruń - KTH Krynica 5:4 (4:1, 1:1, 0:2).
5:4 T. Cieślicki (55.17)

Nesta: Plaskiewicz; Gazda - Gimiński, Huzarski - Lidtke, Rodziewicz - Mądrowski; M. Kalinowski - Kuchnicki - Minge, Bomastek - Chrzanowski - Dzięgiel, J. Jaworski - Gościmiński - Strużyk.

Zobacz galerię: Nesta Toruń - 1928 KTH Krynica

polecane: FLESZ: Wybory do Parlamentu Europejskiego. To musisz wiedzieć.

Materiał oryginalny: Debiutant dał zwycięstwo [zdjęcia] - Nowości Dziennik Toruński

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych”i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.