Derby dla stolicy Kujaw

Maciej Mroczyński
W piłkarskich derbach w lidze okręgowej młodzików Lider Włocławek pokonał na wyjeździe Futurę Cymermana Mień Lipno 2:1.

<!** Image 2 align=right alt="Image 100188" sub="Futura (czarne stroje) uległa na własnym boisku Liderowi Włocławek 1:2 / Fot. Jarosław Czerwiński">Mecz stał na niezłym poziomie. Pierwsza połowa należała do gości. W 20. minucie, po błędzie w tyłach lipnowskiej drużyny, włocławianie objęli prowadzenie. Po przerwie goście wyprowadzili kontrę i w sytuacji sam na sam z bramkarzem podwyższyli na 2:0. W 41. minucie w zamieszaniu podbramkowym Łukasz Markowski zdobył kontaktowego gola. W końcówce lipnianie dążyli do wyrównania, ale więcej bramek nie padło.

- Jesteśmy młodym rocznikiem i przewaga rywala była widoczna - mówi Jarosław Zabłocki, trener Futury. - Rywal był od nas lepszy i wygrał zasłużenie, ale przy odrobinie szczęścia mogliśmy pokusić się o zdobycie przynajmniej jednego punktu.