Derby dla szczypiornistów AZS-u UMK Toruń

(SOP)
Szczypiorniści AZS-u UMKTORUŃ (w niebieskich strojach) wygrali drugie ligowe spotkanie z rzędu. Tym razem okazali się lepsi o AZS-u UKW Bydgoszcz Filip Kowalkowski
Szczypiorniści AZS-u UMK Toruń wygrali drugie ligowe spotkanie z rzędu. Podopieczni Zenona Lewandowskiego okazali się lepsi w spotkaniu derbowym od AZS-u UKW Bydgoszcz 29:24.

W pierwszej połowie meczu prowadzenie zmieniało się jak w kalejdoskopie. Ostatecznie do przerwy był remis 11:11. Po zmianie stron na trzybramkowe prowadzenie wyszli gospodarze. W 41. min było 17:14 dla bydgoszczan.

Później nasz zespół zadał decydujący cios. Podopieczni Zenona Lewandowskiego rzucili osiem goli z rzędu, a nie stracili żadnego. W 48. minucie nasz zespół prowadził już 21:17. Goście w końcówce, choć ich przewaga zmalała nawet do jednego gola (24:23), nie dali sobie wyszarpać wygranej i ostatecznie triumfowali 29:24.

Po sukcesie w Bydgoszczy nasi szczypiorniści plasują się na czwartym miejscu w drugoligowej tabeli, z dorobkiem dziewięciu punktów.

Kolejne spotkanie AZS Toruń rozegra przed własną publicznością. W sobotę w hali UCS UMK podejmie KPR Gryfino. Początek spotkania o godzinie 15.

AZS UKW Bydgoszcz - AZS UMK Toruń 29:24 (11:11)

AZS UMK: Paternoga, Rogowski, Szałkowski, Kowalski - Laszkiewicz 10, P. Rzymkowski 7, Kożanowski 7, Miloch 2, Gościak 1, Delicat 1, Rostankowski 1, Kowalski, Solecki, A. Rzymkowski, Janiszewski, Baczyński

W innych meczach: Borowiak Czersk - MKS Brodnica 23:33, SMS Gdańsk - MOSiR Kętrzyn 40:19, Tytani Wejherowo - Jeziorak Iława 31:28, KPR Gryfino - Szczypiorniak Olsztyn 26:21, Sambor Tczew - pauzował

1.ZPRP II Gdańsk 5 15 167-93
2. MKS Brodnica 5 12 153-125
3.Sambor Tczew3 998-61
4.AZS UMK Toruń5 8 132-152
5.Tytani Wejherowo 3 6 87-73
6.KPR Gryfino 3 681-74
7.Szczypiorniak Olsztyn5 6 110-121