Derby szczypiornistów dla MKS Grudziądz. Wygrana nad AZS UMK Toruń [GALERIA]

MKS Grudziądz - AZS UMK Toruń
MKS Grudziądz - AZS UMK Toruń Łukasz Partyka
Szóste zwycięstwo z rzędu odnieśli w drugoligowych rozgrywkach szczypiorniści MKS Grudziądz, pokonując w derbach AZS UMK Toruń 36:29.

Derbowa potyczka pomiędzy gospodarzami a ekipą Akademików z Torunia miała tylko jednego faworyta.

Byli nim walczący o powrót do pierwszej ligi gracze MKS Grudziądz. I swoją wyższość udowodnili. Już od pierwszych minut rywalizacja toczyła się pod dyktando miejscowych, którzy do przerwy wypracowali sobie sześć bramek zapasu.

W MKS Grudziądz więcej grali rezerwowi

Po zmianie stron, kiedy więcej szans dostali zmiennicy, obraz gry nie uległ zbytnio zmianie.

A już na pewno nie wynik. Ostatecznie po sześćdziesięciu minutach na tablicy wyników w hali na osiedlu Lotnisko widniał rezultat 36:29, dzięki czemu MKS mógł cieszyć się z szóstego triumfu z kolei.

- Praktycznie cały mecz mieliśmy pod kontrolą - mówi Paweł Kruszewski, prawoskrzydłowy grudziądzkiego zespołu. - Toruń starał się dotrzymywać nam kroku, ale szybko wypracowaliśmy sobie bramkową przewagę, co pozwoliło na wprowadzenie przez trenera na boisko zawodników, którzy do tej pory grali mniej.

Trudne mecze przed grudziądzanami

Grudziądzanie utrzymują więc kontakt z czołówką drugoligowej tabeli. Przed nimi teraz kilka kluczowych starć, w tym to w najbliższy weekend w Ostródzie z niepokonanym Orkanem, który wygrał dwiema bramkami w Olsztynie z tamtejszym Szczypiorniakiem (także w derbach).

- W sobotę - mimo zwycięstwa - nie wszystko układało się po naszej myśli - dodaje Paweł Kruszewski. - Pojawiły się proste, niewymuszone błędy oraz niewykorzystane pewne sytuacje.

7. kolejka II ligi grupy drugiej - wyniki

Szczypiorniak Olsztyn - Orkan Ostróda 30:32, AZS UKW Bydgoszcz - Wybrzeże II Gdańsk 27:23, MKS Grudziądz - AZS UMK Toruń 36:29, Gwardia Koszalin - Cartusia Kartuzy 22:21, Energetyk Gryfino - Tytani Wejherowo 29:26, SMS ZPRP II Gdańsk - Sambor Tczew 35:25.