Do szczęścia zabrakło medalu

Jakub Oczki (nr 564) był wymieniany w gronie kandydatów do miejsca na podium. Skończyło się, niestety, na czwartym miejscu Sławomir Kowalski
Przez trzy dni o medale 68. Mistrzostw Polski juniorów w lekkiej atletyce rywalizowali w Toruniu młodzi zawodnicy w królowej sportu. Reprezentantom naszego regionu do podium zabrakło niewiele.

Najbliżej zdobycia medalu byli rywalizujący na dystansie 800 metrów reprezentant MKL-u Jakub Oczki, sprinterka Olimpii Grudziądz Kamila Janowska na dystansie 100 m i jej kolega klubowy Cezary Pietruszyński w skoku wzwyż.

Oczki, podopieczny Jacka Woźniaka, wygrał swój bieg eliminacyjny i w finale był bardzo blisko miejsca na podium. Ostatecznie zajął czwarte miejsce (1:53.00). Do brązu zabrakło mu 0,14 sek.

Janowska, trenowana przez Zbigniewa Schubringa, w finale A na 100 m była czwarta (12,02 sek). Jej z kolei do trzeciej pozycji zabrakło zaledwie 0,01 sek.
Blisko strefy medalowej była też w rywalizacji na 200 metrów. Ostatecznie w finale A zajęła piąte miejsce, poprawiając rekord życiowy ustanowiony dzień prędzej w eliminacjach (24,60 sek.).

Pietruszyńskiemu, podopiecznemu Zbigniewa Domżalskiego, do medalu też zabrakło niewiele. Z wynikiem 1,99 m zajął czwarte miejsce. Trzeci zawodnik uzyskał taką samą wysokość, ale zrobił to w pierwszej próbie.
[break]
Z pozostałych zawodników nieźle wypadł Maciej Pawłowski (MKL). Podopieczny Roberta Hulisza zmaga się z kontuzją łokcia, ale i tak był w stanie zająć siódme miejsce w konkursie rzutu oszczepem z wynikiem 57,62 m.

Siódmy był też w pchnięciu kulą zawodnik Olimpii Oskar Ziółkowski (17,15 m).
W finałowych konkursach rzutu młotem i dyskiem znalazła się Paulina Rygielska (MKL). W pierwszym z nich zajęła dziewiąte miejsce (44,17 m), a w drugim o jedną pozycję była lepsza. Z wynikiem 40,88 m uplasowała się na ósmym miejscu.

Torunianka Katarzyna Tuniewicz umiarkowanie zadowolona może być z rywalizacji na 100 m. Zdołała awansować do finału B, w którym zajęła piąte miejsce (12,62 sek.).
W rywalizacji na 200 m była dopiero 22., z czasem 25,77 sek.

- Jeżeli chodzi o stronę sportową, to na pewno mamy mały niedosyt - twierdzi wiceprezes ds. sportowych MKL-u Toruń Marian Gęsicki. - Zabrakło medalu, na który liczyliśmy. Jakub Oczki zakończył jednak rywalizację na czwartym miejscu. Pozostali zawodnicy, jak Paulina Rygielska czy Maciej Pawłowski spisali się na miarę swoich możliwości. Znalezienie się w gronie finalistów było ich celem. Jeżeli chodzi zaś o sprawy pozasportowe, to jesteśmy bardzo zadowoleni z faktu, że na każdym kroku jesteśmy chwaleni za organizację imprezy. To bardzo cieszy.

Pozostali zawodnicy z naszego regionu nie zachwycili. Oto zajmowane przez nich miejsca:
17. - trójkok - M. Kuchczyński (Olimpia) - 12,83 m.
18. - rzut młotem - A. Antoszewska (Nadwiślanin Chełmno) - 34,48 m.