Doczekaliśmy się wygranej

Dariusz Łopatka
Tylu bramek w jednym meczu obecnego sezonu hokeiści Nesty Karaweli jeszcze nie zdobyli. W Sosnowcu strzelili sześć goli, a stracili tylko trzy i powiększyli przewagę nad Podhalem Nowy Targ.

<!** Image 2 align=right alt="Image 185057" sub="Spotkanie w Sosnowcu należało m.in. do Kamila Kalinowskiego. Młody torunianin zdobył dwie bramki i dodał do tego jedną asystę /Fot.: Adam Zakrzewski">Przed wtorkową, wyjazdową potyczką w Sosnowcu beniaminek PLH nie miał najlepszej serii. Przegrał przecież dziewięć meczów z rzędu i na własne życzenie stracił niemal całą przewagę nad ostatnią drużyną tabeli - Podhalem Nowy Targ. Bardziej niż przerwania złej passy, Nesta Karawela potrzebowała więc punktów.

Być może dlatego od pierwszych minut rywalizacji z Zagłębiem torunianie rzucili się do ataków i w porównaniu z poprzednimi meczami byli bardziej efektywni. Zaskakująca wręcz skuteczność objawiła się jednak dopiero w trzeciej tercji.

Po dwudziestu minutach gry i bramkach zdobywanych przez Arkadiusza Marmurowicza i Kamila Kalinowskiego Nesta Karawela prowadziła 2:1. W ostatniej, zdecydowanie najciekawszej części meczu, sosnowieccy kibice zobaczyli natomiast aż sześć bramek.

Wielkie strzelanie rozpoczął Aivars Gaisins, który doczekał się wreszcie pierwszego trafienia w obecnym sezonie. Osiem minut po akcji „toruńskiego” Łotysza na tablicy wyników widniał z kolei rezultat 6:3 dla torunian. Na gole Kosteckiego odpowiadali bowiem Kalinowski, Marek Wróbel i Przemysław Bomastek.

<!** reklama>W potyczce z Zagłębiem Nesta Karawela zebrała zatem pełną pulę i na trzy kolejki przed zakończeniem zasadniczej części sezonu posiada cztery punkty przewagi nad Podhalem Nowy Targ. Utrzymanie siódmego miejsca przed fazą play out, decydującą o utrzymaniu w elicie, jest więc coraz bliżej.

Zagłębie Sosnowiec - Nesta Toruń 3:6

Zagłębie Sosnowiec - Nesta Karawela Toruń 3:6 (0:1, 1:1, 2:4). 0:1 A. Marmurowicz - K. Gościmiński (14.00), 1:1 A. Ślusarczyk - R. Kostecki (30.27), 1:2 K. Kalinowski - M. Baranyk (35.13), 1:3 A. Gaisins - K. Kalinowski (45.25, w przew.), 2:3 R. Kostecki - A. Ślusarczyk (45.32), 2:4 K. Kalinowski - T. Bluks (46.18, w przew.), 2:5 M. Wróbel - J. Dzięgiel (49.49), 3:5 R. Kostecki - K. Horny (51.56), 3:6 P. Bomastek - A. Marmurowicz (52.59).

Nesta Karawela: Plaskiewicz; Bluks - Gaisins, Gimiński - Smeja, Porębski - Lidtke; Bomastek - K. Kalinowski - Baranyk, Wróbel - Dzięgiel - Jankowski, Gościmiński - Kuchnicki - Marmurowicz.

W innych meczach. GKS Tychy - Podhale Nowy Targ 9:4 (3:0, 3:4, 3:0). Bramki: M. Woźnica 2, M. Kozłowski 2, T. da Costa 2, A. Parzyszek, R. Galant, K. Majkowski - K. Czuy 2, F. Wielkiewicz, P. Ziętara. Cracovia - Ciarko Sanok 4:1 (0:0, 2:0, 2:1). Bramki: P. Dworzak, P. Sarnik, M. Piotrowski, D. Słaboń - M. Kolusz. Spotkanie Unii Oświęcim z JKH Jastrzębie zakończyło się po zamknięciu tego wydania gazety.