Tylko u nas
nowosci.com.pl

Zobacz koniecznie!

Rozwiń
Drugi Toruński Marsz Równości przejdzie ulicami Torunia!

Drugi Toruński Marsz Równości przejdzie ulicami Torunia!

Adrian Stelmaszyk

Nowości Dziennik Toruński

Nowości Dziennik Toruński

I Marsz Równości w Toruniu
1/17
przejdź do galerii

I Marsz Równości w Toruniu ©Grzegorz Olkowski

II Toruński Marsz Równości przejdzie ulicami Torunia 29 września. Będzie częścią trwającego pięć dni Queer Festu. Jak zapowiadają organizatorki i organizatorzy – „Chcemy być widoczni.”
W pierwszym marszu równości w ubiegłym roku wzięło udział 1000 osób. Było kolorowo, marsz był bardzo pokojowy i roztańczony. Organizatorzy uznali więc, że trzeba iść za ciosem i że jest w Toruniu zapotrzebowanie na taką inicjatywę.

Czytaj także: Pierwsza kocia kawiarnia w Toruniu. Zobacz jak wygląda!- W tym roku stawiamy na widoczność.
To hasło przewodnie marszu, który będzie zwieńczeniem pięciodniowego Queer Festu – mówi jedna z organizatorek, Marta Siwicka - Plan festiwalu jest już właściwie dopięty na ostatni guzik. Odbędą się między innymi warsztaty burleski, wystawa malarstwa „Manifest” Marka Pavellka na temat hejtu, jakiego doświadczają osoby LGBT, czy spektakl o doświadczeniu kobiety nieheteroseksualnej.

Zobacz: Marsz Równości w Warszawie


A jak było na Pierwszym Marszu Równości w Toruniu zobaczycie w naszej galerii.


Organizatorzy marszu poszukują wolontariuszy, którzy pomogą w przygotowaniach. Na zgłoszenia czekają pod adresem: marsz.rownosci.torun@gmail.com. Organizują też zbiórkę na rzecz marszu na portalu pomagam.pl: https://pomagam.pl/marsztorunCzytaj treści premium w Nowościach Dziennika Toruńskiego Plus

Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

Komentarze (4)

Dodajesz komentarz jako: Gość

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

Liczba znaków do wpisania:

zaloguj się

Autor komentarza nie dodał zdjęcia
LGBTQNZRTVAGD

Irys (gość)

Zgłoś naruszenie treści / 4 / 5

Zabiorę na paradę swoje dwie pchły z którymi mam zamiar zawrzeć związek międzygatunkowy.

Autor komentarza nie dodał zdjęcia
Yebać lgtb !!!

Polska dla Polaków nie zboków ! (gość)

Zgłoś naruszenie treści / 8 / 6

Parada Równości – cykliczna impreza uliczna, organizowana co roku przez lewicę, gejów, lesbijki, manekiny, kuglarzy i innych takich. Jej celem jest narzucenie ludziom idei równości, niezależnie czy...rozwiń całość

Parada Równości – cykliczna impreza uliczna, organizowana co roku przez lewicę, gejów, lesbijki, manekiny, kuglarzy i innych takich. Jej celem jest narzucenie ludziom idei równości, niezależnie czy tego chcą, czy nie.

Przebieg
Uczestnicy parady, po otrzymaniu zakazu organizowania manifestacji, zbierają się w centralnym punkcie miasta, ubrani w jednakowe, zróżnicowane stroje. Następnie jednostajnym krokiem udają się, ustawieni w równe rzędy, przed siebie, równo wznosząc równym głosem równe okrzyki.

Etapem parady jest ekumeniczne spotkanie z braćmi faszystami i policją. W tym momencie urzeczywistnia się idea powszechnej równości w sposób najdoskonalszy – każdy dostaje równo po d****.

Skutki
Uczestnicy parady równości mówią, że chodzi im o to, by wywalczyć równość dla gejów, lesbijek i tym podobnych, ale w praktyce, doskonale zdają sobie sprawę z tego, że im więcej organizują parad, tym ludzie bardziej ich nienawidzą. Ale oni lubią organizować te parady, więc cieszą się tym, że będą mogli nadal walczyć o równość.

Przyszłość
Przyszłość maluje się tęczowo! Wkrótce zawitają do Warszawy i rzecz jasna – będą równać!zwiń

Autor komentarza nie dodał zdjęcia
My Narodowcy was przywitamy odpowiednio !!!

Nowości to lewacki ściek (gość)

Zgłoś naruszenie treści / 6 / 9

Pilnujcie się wasz koniec jest bliski !


Autor komentarza nie dodał zdjęcia
Ooo...

Aga (gość)

Zgłoś naruszenie treści / 4 / 1

Jaki koniec? Zabronisz nam wyjść na ulice? Pozabijasz nas? Nprawde jedyne co potraficie to narzucać swoją wole innym i grozić ;)?

Najnowsze wiadomości

Zobacz więcej

Najczęściej czytane

Warto zobaczyć

Wideo