Duże emocje w Koszalinie. Decydowała ostatnia akcja!

Krystian Góralski
Obie Trotter (z piłką) tym razem nie zaczął meczu w pierwszej piątce
Obie Trotter (z piłką) tym razem nie zaczął meczu w pierwszej piątce Sławomir Kowalski
Po raz szósty z rzędu koszykarze Polskiego Cukru Toruń wracają z meczu wyjazowego na tarczy. Tym razem podopieczni Jacka Winnickiego ulegli przeżywającemu spore problemy AZS-owi Koszalin 80:82. Kolejny mecz już w niedzielę. W Arenie Toruń o godz. 18 torunianie zagrają z Kingiem Szczecin.

AZS Koszalin - Polski Cukier Toruń 82:80 (21:10, 16:14, 21:28, 24:28)
AZS: R. Nelson 23 (1x3), J. Zalewski 13 (3), P. Stelmach 11, D. Harris 7, K. Manigault 6 (1) oraz D. Wall 9 (1), K. Johnson 7 (1), C. Millage 3, I. Wadowski 2, M. Nowakowski 0
Polski Cukier: J. Skifić 19 (1), Ł. Wiśniewski 12 (2), B. Diduszko 8 (1), T. Śnieg i M. Sandul po 4 oraz K. Weaver 13 (1), O. Trotter 9 (1), K. Sulima 7, A. Perka 4

Podopieczni Jacka Winnickiego znów słabo zaczęli. To było ich bolączką w poprzednich meczach i również w Koszalinie nie mogli się odnaleźć w pierwszych minutach. Efekt był taki, że od stanu 6:3 dla torunian w 3 minucie gospodarze zdobyli dwanaście „oczek” z rzędu i w 9. min., po akcji 2+1 Piotra Stelmacha było 15:6.
Jeszcze w pierwszej kwarcie miesjcowi powiększyli przewagę i chwilę później po akcji Daniela Walla było 19:8.
Gdy ten sam zawodnik trafił zza linii 6,75 m w 12. min. (26:10) sytuacja torunian nie była wesoła.
Zrywy przyjezdnych tylko nieco polepszały sytuację. Gospodarze cały czas mieli kilupunktową przewagę. Goście nie dawali za wygraną. W 35. min. zbliżyli się na dwa punkty (65:63 po rzucie z dystansu Kyle’a Weavera).
Na 40 sekund przed końcową syreną Remon Nelson wykorzystał dwa rzuty wolne i było 80:74 sytuacja torunian była nie do pozazdroszczenia.
Szybko jednak doprowadzili do wyrównania. 10 sekund przed końcem piłkę miał AZS. Łukasz Wiśniewski faulował tuż przed końcem Stelmacha, którzy wykorzystał oba rzuty i zapewnił triumf miejscowym.

W innym meczu, rozpoczynającym zmagania 22. kolejki:
Anwil Włocławek - Siarka Tarnobrzeg 89:60 (22:18, 18:10, 25:20, 24:12)
W pozostałych meczach tej kolejki zagrają:
sobota: Trefl Sopot - Polpharma Starogard Gd. (18) i PGE Turów Zgorzelec - Polfarmex Kutno (18)
niedziela: Rosa Radom - MKS Dąbrowa Górn. (12.40, relacja w Polsacie Sport), Stal Ostrów Wlkp - Miasto Szkła Krosno (17), Stelmet Zielona Góra - Energa Słupsk (17), Polski Cukier Toruń - King Szczecin (18) i Start Lublin - Asseco Gdynia (18)
poniedziałek: Anwil Włocławek - AZS Koszalin (18).