Dwie wygrane Olimpii w jeden dzień

Maciej Kowalczyk zamienił biało-zieloną koszulkę Olimpii na trykot jednego z jej rywali w I lidze – GKS Tychy Gerard Szukay
Olimpia Grudziądz najpierw pokonała 2:1 Chrobrego Głogów, a potem w takich samych rozmiarach rozprawiła się z Nielbą Wągrowiec.

To była pracowita sobota dla grudziądzkich piłkarzy, którzy przebywają na obozie w Wągrowcu. Podopieczni Dariusza Kubickiego rozegrali dwa sparingi. Większość zawodników dostała po 45 minut gry w każdym z nich. Oba mecze Olimpia wygrała.

Najpierw biało-zieloni pokonali Chrobrego Głogów 2:1, choć strzelili rywalom aż… pięć bramek. Trzech z nich jednak nie uznali sędziowie. Wynik meczu otworzył już w trzeciej minucie Arkadiusz Aleksander, który chwilę później ponownie trafił do siatki, ale gol nie został zaliczony. Jeszcze przed przerwą podobnie stało się po strzale Adama Cieślińskiego, a po zmianie stron Milana Andelkovica.

Po nieco ponad godzinie gry drugie trafienie dla Olimpii zanotował Robert Szczot. Po trzech minutach honorową bramkę dla Chrobrego zdobył natomiast Michał Mielec.

W spotkaniu tym już w 36. minucie boisko opuścił utykając Aleksander. Z nieoficjalnych informacji wiadomo, że piłkarz raczej nie nabawił się groźnego urazu, chociaż to ma wykluczyć badanie lekarskie.

Tymczasem w drugim sparingu Rego samego dnia grudziądzanie pokonali Nielbę Wągrowiec… 2:1. Olimpia sprawę załatwiła w trzy minuty pod koniec pierwszego kwadransa gry za sprawą strzałów Łukasza Suchockiego i Adama Cieślińskiego.

Sparingi sparingami, ale wciąż trwa okres transferowy w piłce nożnej. Nowego pracodawcę znalazł były już napastnik Olimpii Maciej Kowalczyk, dla którego zrobiło się w Grudziądzu za ciasno po sprowadzeniu Arkadiusza Aleksandra. Były król strzelców rozgrywek zaplecza ekstraklasy trafił do innego pierwszoligowca – GKS Tychy.

Klubowi działacze z Grudziądza natomiast cały czas zachęcają do kupna karnetów.

- Kosztują one tyle samo, co w poprzedniej rundzie, a jesienią nasi zawodnicy rozegrają jeden mecz więcej niż ostatnio. Jest to więc bardzo korzystna i promocyjna cena – zachęca Arkadiusz Paterek, rzecznik prasowy Olimpii.

DLA ZAINTERESOWANYCH

Karnety na mecze Olimpii można kupować w sklepie kibica przy ulicy Piłsudskiego oraz w centrum handlowym Alfa. Ten pierwszy punkt czynny jest od poniedziałku do piątku w godzinach 9-18, a drugi cały tydzień w godzinach 11-19.

Ceny karnetów: sektor A – 99 i 69 złotych (kolejno normalny i ulgowy), trybuna B – odpowiednio 59 i 39 złotych, sektor C – 39 złotych. Karnet rodzinny na trybunę A1 kosztuje 129 złotych. Uprawnia do wejścia oboje rodziców i dwójkę dzieci lub jednego z rodziców z trójką pociech.

Dzieci do lat 12 na mecze Olimpii wejdą za darmo.