Internetowe Centrum Kryzysowe dla osób z nowotworami

Dzień Pracownika Socjalnego jest świętem wszystkich pracowników służb społecznych, w szczególności pracowników socjalnych. Ich praca jest bardzo trudna. Wymaga wiedzy i wrażliwości, profesjonalizmu i zaangażowania, spojrzenia ogólnego i równocześnie dostrzegania pojedynczego człowieka, zmagania się z przeciwnościami losu i barierami.
Polecamy
Prezydent do pracowników socjalnych
We wtorek z pracownikami socjalnym w ratuszu spotkał się prezydent Torunia Michał Zaleski.
- Jest taki dzień w roku, kiedy szczególną życzliwość i serdeczność kierujemy do osób, które zdecydowały się zawodowo wspierać innych poprzez świadczenia o charakterze społecznym. W tym w szczególności poprzez pracę socjalną. To Dzień Pracownika Socjalnego - zwrócił się do wszystkich pracowników socjalnych w Toruniu prezydent Michał Zaleski.
I dodał:
- Nie tylko w tym dniu, ale codziennie powinniśmy zwracać uwagę na ich wyjątkową pracę, zaangażowanie, odpowiedzialność. Wykonywanie zadań w sposób, który wymaga niesłychanej cierpliwości i oddania temu, czym się zajmują. A więc: pomaganiem ludziom ubogim, wychodzącym z uzależnień. Wspieraniem dzieci i osób, które pozbawione są pieczy rodzicielskiej. To także opieka nad ludźmi schorowanymi i wymagającymi długotrwałej pomocy społecznej. To wszystko dzieje się w ramach pracy Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie, a w tym ośrodku poprzez pracowników, którzy są pracownikami socjalnymi.
Polecamy
Święto z tradycjami
Na terenie miasta funkcjonuje wiele jednostek zajmujących się pomocą socjalną. To oczywiście MOPR, ale też domy pomocy społecznej, domy seniora, placówki opiekuńczo-wychowawcze, Miejskie Schronisko dla Bezdomnych Mężczyzn, Dom dla Matek z Małoletnimi Dziećmi i Kobiet w Ciąży, ale także np. Izba Wytrzeźwień. Ponadto miasto współpracuje z organizacjami pozarządowymi, wspierając je logistycznie i finansowo.
Warto dodać, że Dzień Pracownika Socjalnego jest oficjalnym świętem, które nawiązuje do pierwszego spotkania Ministra Pracy i Polityki Społecznej, Jacka Kuronia z szeroką reprezentacją pracowników pomocy społecznej, którzy 21 listopada 1989 roku zjechali się z całego kraju do kaszubskiej wsi Charzykowy.
Polecamy nasze grupy i strony na Facebooku:
Dołącz do nas na Facebooku!
Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!
Dołącz do nas na X!
Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.
Kontakt z redakcją
Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?