Egipcjanie ułatwili naszym zadanie

PAP
Polska pokonała Egipt 3:0 (25:21, 25:18, 25:10) w meczu drugiej kolejki turnieju olimpijskiego siatkarzy grupy B.

To drugie zwycięstwo Polaków w igrzyskach. W pierwszym spotkaniu Polska wygrała z Niemcami 3:0 i jest bardzo blisko awansu do ćwierćfinału. W czwartek w kolejnym meczu „biało-czerwoni” zagrają z Serbią.

Polacy z reprezentacją Egiptu mieli okazję czterokrotnie spotykać się w Lidze Światowej. Wówczas dość niespodziewanie podopieczni Raula Lozano przegrali jedno ze spotkań 2:3. We wtorek Afrykanie nie stawili większego oporu, a mecz trwał zaledwie godzinę.

Tylko pierwszy set był dość zacięty. Po drugiej przerwie technicznej Polacy włączyli „drugi bieg” i po atakach Mariusza Wlazłego i Sebastiana Świderskiego „odskoczyli” na kilka punktów.

Kolejne odsłony pojedynku były już jednostronne. Egipcjanie ułatwiali zadanie Polakom, popełniając w całym spotkaniu aż 19 błędów. W trzecim secie „biało-czerwoni” wręcz rozgromili rywala, pozwalając mu na zdobycie 10 punktów.

<!** reklama>- Była to muzyka lekka, łatwa i przyjemna, szczególnie w trzecim akcie spektaklu - powiedział kierownik wyszkolenia w Polskim Związku Piłki Siatkowej Andrzej Warych, który podczas igrzyskpełni funkcję szefa reprezentacji. - Jestem szczególnie rad, że wygraliśmy z Niemcami i Egiptem, a więc - zgodnie z planem, chociaż bywa, że czasami to, co się przewiduje, bierze w łeb. Teraz myślimy już o spotkaniu z Serbią i chcemy zrewanżować się tej drużynie za ostatnie niepowodzenie w Lidze Światowej.(PAP)