Ekipa AZS-u UMK Energi znów wróciła z medalami

Sześć medali wywalczyli w rozegranych w Płocku 5. wioślarskich mistrzostwach Polski w sprincie zawodnicy AZS-u UMK Energi Toruń.

Na akwenie płockiej Sobótki rywalizowało ponad 200 zawodników z kilkunastu klubów. Rywalizacja na dystansie 500 metrów toczyła się również jako XXX Memoriał Juliusza Kawieckiego.

<!** reklama>

Torunianie zdobyli jeden złoty medal, dwa srebrne i trzy brązowe.
Na najwyższym stopniu podium stanęła dwójka bez sternika w składzie Łukasz Makowski i Radosław Krymski (1.26,55 min). Podopieczni Mariusza Szumańskiego okazali się lepsi o ponad dwie sekundy od osady AZS-u AWF-u Gorzów (1.29,02 min.) oraz od wioślarzy Budowlanych Toruń: Damiana Krawitowskiego i Michała Zaporowskiego (1.29,40 min). Był to jedyny medal przedstawicieli Budowlanych w Płocku.
Wicemistrzostwo Polski wywalczyła osada ósemki (1.14,83 min.), która minimalnie uległa ekipie gospodarzy - PTW Płock (1.14,60 min). W osadzie torunian, trenowanych przez Tomasza Lisewskiego, płynęli: Dariusz Juręczyk, Mirosław Ziętarski, Michał Słoma, Karol Leszczyński, Robert Fuchs, Dominik Meller, Łukasz Makowski, Radosław Krymski i sternik Patryk Kusz.
Srebro zdobyły też kobiety płynące w dwójce bez sterniczki: Katarzyna Zillmann i Agnieszka Robaszkiewicz (1:41,28 min). Podopieczne Tomasza Lisewskiego straciły do zwyciężczyń - ekipy UKS-u Ateny Wałcz 1,44 sek. Trzeba jednak dodać, że w wyścigu płynęły tylko dwie osady.
Na najniższym stopniu podium stanęły z kolei osady czwórki bez sternika, czwórki ze sternikiem i dwójki ze sternikiem.
Najliczniejszą obsadę miały zmagania tych pierwszych (komplet sześciu drużyn). Torunianie w składzie Dominik Meller, Patryk Stachowski, Damian Krawitowski i Michał Zaporowski uzyskali czas 1:22,37 min.
Z czterema rywalami walczyli zawodnicy płynący w czwórce ze sternikiem. Mirosław Ziętarski, Michał Słoma, Karol Leszczyński, Dariusz Juręczyk i sternik Patryk Kusz (1:23,07 min) stracili do zwycięzcy zaledwie 1,1 sek, a do drugiego miejsca 0,38 sek.
Brąz zdobyli też Robert Fuchs i Karol Leszczyński oraz sternik Patryk Kusz. Torunianie pokonali dystans 500 metrów w czasie 1:35,48 min.
Były to jedne z ostatnich regat w tym roku. 5 października odbędą się jeszcze Długodystansowe Mistrzostwa Polski w Warszawie, a w dniach 19-20 października zaplanowane są Centralne Kontrolne Regaty Jesienne w Poznaniu.