Elana nadal z licencją

Sławomir Pawenta
Czy nad zespołem piłkarzy Elany Toruń znów zbierają się czarne chmury? Prezes drużyny i rzecznik prasowy PZPN-u zaprzeczają.

<!** Image 2 align=none alt="Image 185091" sub="We wczorajszym meczu nie zabrakło twardej gry. Na zdjęciu o piłkę walczą torunianin Marcin Wróbel
(w żółto-niebieskiej koszulce) oraz Adam Cieśliński Fot.: Jacek Smarz">Wczorajszy „Przegląd Sportowy” poinformował, że do Wydziału Dyscypliny PZPN-u zostały skierowane wnioski o zawieszenie licencji dziewięciu drugoligowców. Wśród tych drużyn znalazł się toruński klub.

- Nic nam nie grozi - zapewnia Artur Żbikowski, prezes „żółto-niebieskich”. - Na pewno nie odbiorą nam licencji.

- Wniosek został sformuławany kilka miesięcy temu - wyjaśnia Agnieszka Olejkowska, rzecznik piłkarskiej centrali. - Wpływ miało na to kilka spraw. Wydział Dyscypliny sytuację Elany rozpatrzył jako całość i nałożył na klub zakaz transferów krajowych i zagranicznych na rok, ale bez rygoru wykonalności. Działacze toruńskiego klubu odwołali się od tej decyzji. Sprawa jest w toku.

<!** reklama>Mimo zawirowań drugoligowcy szykują się do rundy wiosennej. Wczoraj Elana zmierzyła się z pierwszoligową Olimpią Grudziądz. Na stadionie na Podgórzu lepsi 2:1 (0:0) okazali się goście.

W pierwszej połowie gra była wyrówana, ale to torunianie stworzyli więcej dogodnych sytuacji do zdobycia bramki. Niestety, rywalizacja była momentami dość agresywna.

- Część zachowań była spowodowana błędnymi decyzjami arbitrów - mówi Marcin Kaczmarek, szkoleniowiec Olimpii. - Należy zwrócić uwagę, że graliśmy w piłkę nożną, która jest agresywną dyscypliną.

Po zmianie stron obaj szkoleniowcy wprowadzili do gry nowych piłkarzy. Od tego momentu grudziądzanie osiągnęli sporą przewagę. Ostatecznie pierwszoligowiec zasłużenie wygrał 2:1.

- Spodziewałem się, że spotkanie będzie miało taki przebieg - twierdzi Mariusz Bekas, trener Elany. - Weszliśmy w kolejny etap przygotowań. Ostatnie trzy dni dość mocno trenowaliśmy. Było widać, że chłopacy odczuwają ciężkie zajęcia.

Kolejne mecze kontrolne nasze zespoły rozegrają w sobotę. Olimpia wybierze się na spotkanie do Płocka z Wisłą, a Elana zagra na wyjeździe z Bałtykiem Gdynia.

Wynik

Elana Toruń - Olimpia Grudziądz 1:2 (0:0)

• 0:1 M. Kryszak (50), 1:1 M. Nowasielski (71), 1:2 P. Sulej (73, karny)
  • Elana (I połowa): Kryszak - Bartkiewicz, Czarnecki, Wróbel, Gajda - Rogóż, Świderek, Kikowski, Mikołajczak - Sędziak, Lewandowski
  • Elana II (II połowa): Bebłowski - Zamiatowski, Czarnecki, Wróbel, Żbikowski - Grudzień, Rogóż (61, Kikowski), Kikowski (55, Gościński), Młodzieniak - Maćkiewicz, Lewandowski (55, Nowasielski)
  • Olimpia (I połowa): Wróbel - Kokoszka, Kowalski, Dąbrowski, Ratajczak - Kłus, Białek (16, Kryszak, Frańczak, Domżalski, Cieśliński, Dziedzic
  • Olimpia (II połowa): Osiecki - Kościukiewicz, Staniek, Kokoszka (64, Kowalski), Ceglarz - Griszok, Cieciura, Kłus, Kryszak - Ruszkul, Sulej