Elana Toruń lepsza od lidera czwartej ligi w ostatnim spotkaniu kontrolnym

(LN)
Jacek Smarz
Piłkarze Elany Toruń rozegrali ostatni mecz kontrolny przed rozpoczynającymi się za tydzień rozgrywkami w III lidze.

Podopieczni Rafała Góraka pokonali występującego klasę niżej Chemika Bydgoszcz 3:0 (2:0). W zespole gości zagrał Mateusz Grudziński. Wychowanek żółto-niebieskich został wypożyczony w przerwie zimowej do bydgoskiej jedenastki.

Za tydzień nasza jedenastka ma zaplanowane spotkanie ligowe z Kotwicą Kołobrzeg. Potyczka ma rozpocząć się o godzinie 13. Jednak inauguracja rundy wiosennej, ze względu na zamarznięte boiska, stanęła pod znakiem zapytania.

Elana Toruń – Chemik Bydgoszcz 3:0 (2:0).

1:0 F. Kozłowski (9), 2:0 F. Kozłowski (25), 3:0 D. Ciechański (88)

Elana (I połowa): Nowak – Wróblewski, Mysiak, Urbański – Chmielewski, Dobosz, Lenartowski, Pytlik, Kościelniak – Kraska, Kozłowski

Elana (II połowa): Poloczek – Banach, Felsch, Ciach – Będzieszak, Kryszak, Stefanowicz, Lenkiewicz, Stąporski -Aleksandrowicz, Ciechański

15 października 2003 roku drużyna Toruńskiego Klubu Piłkarskiego (spadkobierca Elany – dop. red) podejmowała w meczu na szczycie IV ligi Zawiszę Bydgoszcz. Spotkanie było emocjonujące. Obie jedenastki bez pardonu walczyły o prymat w regionie. Na trybunach też było czuć atmosferę piłkarskiego święta. Niestety, doszło także do awantury między kibicami obu drużyn. Na szczęście porządek na trybunach został szybko zaprowadzony. Na boisku torunianie wygrali 1:0, a jedynego gola zdobył Jarosław Maćkiewicz. Zapraszamy do galerii zdjęć z tego ciekawego meczu, który został rozegrany prawie 15 lat temu.

TKP Toruń - Zawisza Bydgoszcz. Derby 15 lat temu na boisku i...