Elana Toruń nie potrafiła wygrać nawet z ostatnim zespołem w tabeli

SOP
Obrońca Elany Bartosz Tetych (w niebieskim stroju) w 85. minucie w dość ostry sposób potraktował jednego z graczy Leśnika Manowo i z czerwoną kartką musiał opuścić plac gry Grzegorz Olkowski
Piłkarze Elany Toruń nie wygrali czwartego ligowego spotkania z rzędu. Dzisiaj mieli świetną okazję, aby przełamać złą passę.

Żółto-niebiescy podejmowali przed własną publicznością ostatni zespół w ligowej tabeli - Leśnika Manowo. Mecz zakończył się remisem 2:2, ale mogło być dużo gorzej.

Goście prowadzenie objęli już w szóstej minucie, po trafieniu Jakuba Karpińskiego. Później torunianie utrzymywali się przy piłce, ale ciężko było im stworzyć dogodną sytuację. Zespół gości skupiał się głównie na przerywaniu akcji i opóźnianiu gry.

Długo wydawało się, że Leśnik może z Torunia wywieźć trzy punkty. Na szczęście w 77. minucie do wyrównania, po rzucie rożnym, doprowadził Patryk Aleksandrowicz.

Dwie minuty później było już 2:1, gdy piłkę w siatce umieścił Krystian Tomaszewski. Wydawało się, że Elana ma mecz pod kontrolą. Niestety, osiem minut przed końcem meczu Seweryn Fiołek doprowadził do remisu.

Torunianie kończyli w osłabieniu. Najpierw, w 85. minucie, czerwoną kartkę za niesportowe zachowanie zobaczył Bartosz Tetych. Chwilę później ten sam los spotkał Aleksandra Tomaszewskiego. Pomocnik Elany faulował wychodzącego na sam na sam z bramkarzem Marcina Gozdala.

- Bardzo wiele wydarzyło się w tym spotkaniu - powiedział Rafał Górak, szkoleniowiec Elany. - Dość szybko straciliśmy bramkę i musieliśmy sobie radzić z cofniętym przeciwnikiem. Ciężko było stworzyć sobie sytuacje. Pod koniec mecz mieliśmy na „widelcu”, bo prowadziliśmy 2:1. Popełniliśmy katastrofalne błędy w obronie.

Elana Toruń - Leśnik Manowo 2:2 (0:1).

0:1 J . Karpiński (6), 1:1 P. Aleksandrowicz (77), 2:1 K. Tomaszewski (79), 2:2 S. Fiołek (82)

Elana: Świtalski (żk) - Tetych (czk - 85, za niesportowe zachowanie), Ciach, Uszalewski, Figaszewski (46, Krawczun) - Lenkiewicz (73, Zamiatowski), Grudziński (46, K. Tomaszewski), Glanowski - Stefanowicz - Aleksandrowicz (89, A. Tomaszewski; czk - 90, za faul), Zagdański

W większości są już trochę podstarzali, ale nadal odgrywają istotne role w swoich klubach. Kiedyś kosztowali ogromne pieniądze, a od 1 lipca będą w stanie zmienić pracodawcę za darmo. Oto zestawienie TOP 15 piłkarzy, którym wraz z końcem sezonu wygasają umowy!

Gwiazdy do wzięcia za darmo. TOP 15 piłkarzy, którym w lipcu...