Elana wygrała z Wierzycą Pelplin. Cztery punkty przewagi na dwie kolejki przed końcem sezonu!

Daniel Ludwiński
Elana jest już o krok od awansu do II ligi.
Elana jest już o krok od awansu do II ligi. Sławomir Kowalski
Elana Toruń pokonała Wierzycę Pelplin 3:2 i nadal ma cztery punkty przewagi w tabeli II grupy III ligi. Choć formalnie gospodarzem meczu była Wierzyca, odbył się on w Tczewie.

Elana bardzo dobrze rozpoczęła mecz i raz po raz zagrażała bramce miejscowych. Gra toczyła się pod dyktando torunian i w 8. minucie przyniosło to pierwszego gola. Daniel Kraska urwał się pilnującemu go obrońcy, następnie dośrodkował piłkę Dominikowi Kościelniakowi, a ten bez problemów umieścił ją w siatce rywali.

Po świetnym początku w wykonaniu Elany mecz się nieco wyrównał, a do głosu zaczęli dochodzić także pelplinianie. W drugiej połowie gole dla toruńskiej drużyny strzelili jeszcze Maciej Mysiak i ponownie wspomniany Kościelniak, ale w obu przypadkach Wierzyca momentalnie odpowiadała kontaktowymi bramkami, przez co do ostatniego gwizdka sędziego Elana nie mogła być pewna wywalczenia trzech punktów.

Na dwie kolejki przed końcem sezonu sytuacja Elany jest bardzo dobra - torunianie mają cztery punkty przewagi nad Świtem Skolwin. W sobotę o 17 nasza drużyna zagra kolejne spotkanie ligowe, tym razem w Toruniu, a przeciwnikiem będzie KP Starogard Gdański. Wcześniej Elanę czeka pierwszy mecz finałowy regionalnego Pucharu Polski z Chemikiem. W środę, również o 17, torunianie zagrają z bydgoszczanami na własnym boisku.

Wierzyca Pelplin - Elana Toruń 2:3 (0:1)
0:1 Kościelniak (8), 0:2 Mysiak (57), 1:2 Karczewski (59), 1:3 Kościelniak (79), 2:3 Jaroszek (82)

Elana: Nowak - Górka, Urbański, Mysiak (Felsch 90+1), Dobosz - Lenkiewicz (57 Stąporski), Lenartowski, Stefanowicz (84 Kryszak ż), Kościelniak - Kraska (66 Aleksandrowicz), Kozłowski