Energa Toruń lepsza od Enei AZS-u Poznań. To ósma wygrana z rzędu [RELACJA]

Algirdas Paulauskas ma powody do zadowolenia. Jego zespół wygrał ósmy mecz z rzędu! Grzegorz Olkowski
Nie zwalniają tempa pod koniec rundy zasadniczej Energa Basket Ligi Kobiet toruńskie Katarzynki. Koszykarki Energi bez najmniejszych problemów pokonały wczoraj we własnej hali Enea AZS Poznań 96:64. Było to ósme z rzędu zwycięstwo podopiecznych Algirdasa Paulauskasa w rozgrywkach ligowych

Zgodnie z przewidywaniami torunianki nie miały żadnych problemów z pokonaniem ekipy Enei AZS-u Poznań.

Znając potencjał obu drużyn litewski szkoleniowiec Katarzynek dał wczoraj odpocząć jednej z liderek drużyny - Alexis Horbuckle. Amerykanka wprawdzie siedziała z drużyną na ławce rezerwowych, ale nie była wpisana do protokołu meczowego.

Katarzynki zaczęły od prowadzenia 16:7. Zastój w drugiej części pierwszej kwarty sprawił, że przyjezdne zdobyły trzynaście „oczek” z rzędu i wyszły na prowadzenie 20:16.

Już w drugiej kwarcie miejscowe ponownie prezentowały się lepiej. Na przerwę schodziły prowadząc 51:39.

Prawdziwy popis dały po przerwie. W 25. min. Energa prowadziła 66:47. Siedemnaście punktów z rzędu sprawiło, że w 31. min., po trafieniu rozgrywającej pięćsetny mecz w ekstraklasie Emilii Tłumak, było już 83:47.

Do końca spotkania torunianki utrzymały ponad 30-punktowe prowadzenie i ostatecznie triumfowały 96:64.

Do końca rundy zasadniczej toruńskiej drużynie zostały do rozegrania dwa mecze. W najbliższą sobotę o godz. 19 zagrają w Lublinie z drużyną Pszczółki AZS-u UMCS-u. W środę zaś (28 marca) podejmą o godz. 18.00 w hali Spożywczaka InvestInThe-West AZS AJP Gorzów Wielkopolski.

Energa Toruń - Enea AZS Poznań 96:64 (22:23, 29:16, 29:8, 16:17)

Energa: A. Skobel 15 (3x3), K. Cain 15, K. Maliszewska 14 (2), M. Grigalauskyte 10, L. Mansfield 9 (1) oraz M. Uro-Nilie 14, M. Diawakana 9, E. Tłumak i A. Bekasiewicz po 5 (1), Z. Urban i S. Mohamed po 0

AZS: K. Rymarenko 14 (1), M. Stejskalova 12, J. Davis 11 (1), K. Woźniak 10 (1), J. Tunstull 6 oraz J. Niemojewska 5 (1), A. Parzeńska 4, K. Banach 2, M. Kotula i K. Stefańczyk po 0

W innych meczach 24. kolejki Energa Basket Ligi Kobiet: Ślęza Wrocław - JAS-FBG Zagłębie Sosnowiec 88:71 (mecz rozegrany 28 lutego), Ostrovia Ostrów Wielkopolski - Basket 90 Gdynia 55:88, PGE MKK Siedlce - InvestInTheWest AZS AJP Gorzów Wlkp. 69:79, Widzew Łódź - Pszczółka Polski-Cukier AZS-UMCS Lublin 61:77 i Wisła CanPack Kraków - Artego Bydgoszcz 86:61