Energa - Wisła Can Pack [RELACJA, ZDJĘCIA Z TRYBUN I MECZU]

Lauren Mansfield (z piłką) atakowana przez dwie wiślaczki: Sonję Greinacherf i Magdalenę Ziętarę (w środku) Jacek Smarz
Po chaotycznym meczu z obu stron koszykarki Energi Toruń przegrały w środę w hali Spożywczaka z wicemistrzyniami Polski, Wisłą Can Pack Kraków 54:58. Przegrały tylko trzecią kwartę, ale to małe pocieszenie. To już druga porażka w trzech rozegranych meczach ekipy trenera Algirdasa Paulauskasa

Pierwszą kwartę torunianki rozpoczęły dobrze. Po upływie pięciu minut prowadziły 12:8, a wszystkie punkty zdobyły dla naszej drużyny Kelley Cain i Katarzyna Maliszewska. Chwilę potem jeden rzut osobisty wykorzystałaAgnieszka Skobel. Na trzy minuty przed końcem kwarty było nawet 17:11, lecz wiślaczki zdobyły później sześć punktów z rzędu. Kwartę zakończyła akcją 2+1 Lauren Mansfield i po 10 min. było 22:17.
Dobrą grę torunianki kontynuowały jeszcze przez półtorej minuty drugiej kwarty (było wtedy 27:18). Na cztery minuty przed przerwą, po akcji 2+1 Leonor Rodriguez krakowianki wyszły na prowadzenie 29:28. Od tego momentu jednak do końca pierwszej połowy goście nie zdobyli już jednak żadnego punktu, gospodynie zaś sześć (było 34:29).
Zapaść przyszła w trzeciej kwarcie. Torunianki przegrały ją 5:15. Od stanu 39:33 przez 4 min. i 45 sekund nie zdobyły żadnego punktu!

Mieli wygrać 60 meczów z rzędu. Słynny dream team Apatora Ad...

Przed ostatnią kwartą to Wisła prowadziła więc pięcioma punktami.

Torunianki doprowadziły do emocjonującej końcówki, gdy po rzucie za trzy punkty na 1,43 min. przed końcem „zrobiło się” zaledwie 54:55. Niestety, w końcówce górę wzięły nerwy. Gospodynie nie trafiały, faulowały Leonor Rodríguez, a ta z czterech rzutów wolnych trafiła trzy i było po meczu.

Energa Toruń - Wisła CanPack Kraków 54:58 (22:17, 12:12, 5:15, 15:14)

Energa:
L. Mansfield 16 (1), K. Cain 12, K. Maliszewska 10, A. Skobel 8, E. Tłumak 0 oraz R. Rasheed 5, M. Grigalauskyte 3 i K. Suknarowska - Kaczor 0

Wisła: L. Rodriguez 15, G. Labuckiene 8, C. Sernina Parker 8, M. Reid 6, D. Owczarzak 4 oraz S. Greinacher 11, M. Ziętara 6 (2) i J. Antić 0

Pozostałe wyniki III kolejki: środa: Widzew Łódź - Ślęza Wrocław 40:67, Ostrovia - Artego Bydgoszcz 61:103, Enea AZS Poznań - AZS-UMCS Lublin 54:77, CCC Polkowice - Zagłębie Sosnowiec 90:61. Dziś mecz Basket 90 Gdynia - InvestInTheWest AZS AJP Gorzów (18).

1. Artego Bydgoszcz 36 184-176
2. Wisła Kraków 35 208-159
3. AZS-UMCS Lublin 35 215-203
4. Ślęza Wrocław 24 158-105
5. Basket 90 Gdynia 24 161-120
6. AZS AJP Gorzów 24 158-121
7. CCC Polkowice 34 232-217
8. Energa Toruń 34 195-210