FC Toruń wiceliderem Futsal Ekstraklasy! "Smoki" z Pniew pokonane [ZDJĘCIA]

Piłkarze FC Toruń pokonali Red Dragons Pniewy 5:1 i awansowali na drugie miejsce w tabeli. Do końca sezonu toruńskiej drużynie pozostało do rozegrania już tylko jedno spotkanie.

Końcówka terminarza sprzyja FC Toruń - teoretycznie najtrudniejsze spotkania nasi piłkarze rozegrali już wcześniej. W sobotę z własną publicznością pożegnali się w Arenie Toruń, gdzie dostarczyli widzom dużych powodów do radości.

Już pierwsza połowa ułożyła się po myśli torunian, którzy w ósmej minucie objęli prowadzenie po trafieniu Michała Wojciechowskiego. Przed przerwą bramkarza gości pokonali jeszcze Tomasz Kriezel i Marcin Mrówczyński. Festiwal strzelecki trwał również w drugiej połowie - na 4:0 podwyższył Mateusz Cyman.

Honorowego gola dla Red Dragons Pniewy strzelił Mateusz Kostecki. Chwilę później końcowy wynik meczu ustalił Mateusz Waszak.

Po wygranej ze "Smokami" FC Toruń zajmuje drugie miejsce w tabeli Futsal Ekstraklasy. Torunianie rozegrali jednak jeden mecz więcej niż Gatta Zduńska Wola, dotychczasowy wicelider. Piłkarze ze Zduńskiej Woli wyjdą na parkiet dopiero w poniedziałek, gdy zmierzą się w Chorzowie z tamtejszym Clearexem.

FC Toruń - Red Dragons Pniewy 5:1
Michał Wojciechowski 7:57 1-0
Tomasz Kriezel 14:35 2-0
Marcin Mrówczyński 18:46 3-0
Mateusz Cyman 23:51 4-0
Mateusz Kostecki 25:27 4-1
Mateusz Waszak 26:56 5-1