Finaliści telewizyjnego show „The Voice Of Poland”...

Finaliści telewizyjnego show „The Voice Of Poland” zaśpiewają na Jordankach

Tomasz Bielicki

Aktualizacja:

Nowości Dziennik Toruński

Podczas piątkowego koncertu na dużej scenie sali na Jordankach jako gość specjalny zaśpiewa Małgorzata Ostrowska, wokalistka grupy Lombard

Podczas piątkowego koncertu na dużej scenie sali na Jordankach jako gość specjalny zaśpiewa Małgorzata Ostrowska, wokalistka grupy Lombard ©Sławomir Kowalski

Już w piątek Toruńska Orkiestra Symfoniczna zaprezentuje swój najdroższy tegoroczny projekt muzyczny. Przy akompaniamencie orkiestry i rockowego zespołu zaprezentują się finaliści programu „The Voice of Poland” oraz gość specjalny - Małgorzata Ostrowska z grupy Lombard.
Podczas piątkowego koncertu na dużej scenie sali na Jordankach jako gość specjalny zaśpiewa Małgorzata Ostrowska, wokalistka grupy Lombard

Podczas piątkowego koncertu na dużej scenie sali na Jordankach jako gość specjalny zaśpiewa Małgorzata Ostrowska, wokalistka grupy Lombard ©Sławomir Kowalski

Pomysł na „Symphonicę” jest prosty. Jego pomysłodawca i dyrygent - Mikołaja Blajda - powybierał ze skarbnicy światowego rocka kompozycje, które powodują żywsze bicie serca u każdego fana muzyki. „Sweet Child O’Mine” Guns And Roses, „The Unforgiven” i „Enter Sandman” Metalliki, „The Final Countdown” Europe, „Smells Like Teen Spirit” Nirvany, „Run To The Hills” Iron Maiden, a nawet balladowe „I Don’t Wanna Miss A Thing” Aerosmith.
Całość zaaranżowano z udziałem orkiestry i rockowego zespołu, a do mikrofonu zaproszono sopranistkę Sylwię Lorens, finalistów programu „The Voice of Poland” - Ernesta Staniaszka, Damiana Ukeje i Monikę Pilarczyk oraz gościa specjalnego - Małgorzatę Ostrowską z grupy Lombard.

- To sentymentalna podróż do czasów mojej młodości. Zależało mi, aby przedstawić te kompozycje w niebanalny sposób. Chciałem też uniknąć sytuacji, które często pojawiają się przy okazji tego typu projektów. Gdy do oryginalnych aranży jedynie dokleja się orkiestrę smyczkową - mówi „Nowościom” Mikołaj Blajda. - Niektóre z tych aranżacji odbiegają od klasycznych wykonań. Inne jest ich tempo i charakter. Filharmonie otwierają się na takie projekty jak nasz, bo wiedzą, że dzięki temu uda się przyciągnąć słuchaczy, którzy zazwyczaj na symfoniczne koncerty nie chodzą.

Wydarzenie cieszy się sporym powodzeniem. W Rzeszowie, gdzie w 2014 roku odbyła się premiera, zagrano już sześć koncertów.

To jednak nie tylko muzyka, ale również cała oprawa wizualna, która stanowi nierozerwalną część projektu. Można chyba zdradzić, że w pewnym momencie na scenie pojawia się nawet tytułowa Symphonica, którą Mikołaj Blajda osobiście wymyślił jako prawdziwą postać.

Wszystko to sprawia, że mamy do czynienia z prawdziwym muzycznym widowiskiem. Dla Toruńskiej Orkiestry Symfonicznej jest to najdroższy projekt muzyczny w tym sezonie artystycznym realizowany przy jej udziale. Nie ma się więc czemu dziwić, że bilety kosztują od 79 zł do 139 zł. Początek piątkowego koncertu w sali na Jordankach o godz. 19.

Czytaj treści premium w Nowościach Dziennika Toruńskiego Plus

Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

Komentarze (1)

Dodajesz komentarz jako: Gość

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

Liczba znaków do wpisania:

zaloguj się

Autor komentarza nie dodał zdjęcia

niki (gość)

Zgłoś naruszenie treści

impreza byla MEGA!!

Najnowsze wiadomości

Zobacz więcej

Najczęściej czytane

Warto zobaczyć

Wideo