MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Gollob punktował "na trupie"

Krzysztof Wypijewski
Billy Janniro wygrał silnie obsadzone towarzyskie zawody żużlowe w Stanach Zjednoczonych.

Billy Janniro wygrał silnie obsadzone towarzyskie zawody żużlowe w Stanach Zjednoczonych. Impreza miała nazwę "Monster Energy World Speedway Invitational", a zawodnicy ścigali się na niewiele ponad 200-metrowym torze. Najpierw odbyło się 20 wyścigów eliminacyjnych, potem dwa półfinały i finał.

Zawody zdominowali żużlowcy gospodarzy, którzy zajęli zajęli cztery pierwsze miejsca. Bieg finałowy wygrał Billy Janniro. Drugi był Greg Hancock, który w sezonie 2013 ścigać się będzie dla bydgoskiej Polonii. Trzecie miejsce zajął Ricky Wells, a czwarte Billy Hamill.

<!** reklama>Słabo wypadli Polacy. Maciej Janowski dowiózł do mety 3 punkty i zajął 14. lokatę. Tuż za nim sklasyfikowano Tomasza Golloba. Zawodnik Unibaksu Toruń zdobył tylko 1 punkt ("na trupie", bo wyścig ukończyło trzech zawodników).