Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Ilu ludzi musi jeszcze tu stracić życie?!

Redakcja
Przejście dla pieszych na skrzyżowaniu ulic Grudziądzkiej z Leona JeśmanowiczaPrzejście dla pieszych na skrzyżowaniu ulic Grudziądzkiej z Leona Jeśmanowicza
Przejście dla pieszych na skrzyżowaniu ulic Grudziądzkiej z Leona JeśmanowiczaPrzejście dla pieszych na skrzyżowaniu ulic Grudziądzkiej z Leona Jeśmanowicza Grzegorz Olkowski
Do tragicznego zdarzenia doszło we wtorek krótko po godz. 16. Na ulicy Grudziądzkiej na wysokości Jeśmanowicza 29-latek kierujący osobowym oplem potrącił 87-latka, który przechodził przez jezdnię. Auto poruszało się w kierunku centrum. Zmarł w szpitalu

O tym, że przejście jest niebezpieczne, piszemy od lat. Nie pierwszy raz zginął tutaj człowiek. Ludzie codziennie ryzykują życie, przechodząc na drugą stronę ulicy. Grudziądzka jest częścią krajowej „91” Toruń - Gdańsk i pomimo budowy autostrady natężenie ruchu nadal jest tu duże.
[break]
W dodatku kierowcy zachęceni szerokością jezdni bardzo często znacznie przekraczają dozwoloną prędkość. Z tego powodu systematycznie dochodzi do wypadków z udziałem pieszych. O ostatnim pisaliśmy w listopadzie, kiedy 21-latka potrąciła przechodzącego przez jezdnię 63-letniego mężczyznę.

PRZECZYTAJ:Ostrzeżenie nie pomogło

- Znajoma mi opowiadała, że niewiele brakowało, a byłaby świadkiem wypadku. Ona co prawda przepisowo zatrzymała się przed przejściem, żeby przepuścić trzy dziewczyny, ale kierowca obok z piskiem zahamował dopiero w połowie pasów! - relacjonuje jeden z Czytelników.

- To przejście to straszne miejsce. I dla pieszych, i dla kierowców. Słaba widoczność pieszych, zbyt duża prędkość kierowców - wylicza na stronie internetowej naszej gazety internauta „jacek”.

- Niech ktoś poprawi widoczność na tym przejściu, bo nocą jest dramatycznie! - denerwuje się jeden z kierowców.

Problem znają od 10 lat

W samorządzie od lat znają doskonale problem, który powraca przy okazji kolejnych wypadków.

Już w 2006 roku po jednym ze zdarzeń, w którym ucierpiała 52-letnia wówczas kobieta, w zależności od dostępnego budżetu analizowano budowę naziemnego przejścia dla pieszych lub instalację tzw. aktywnego oznakowania, co nastąpiło dopiero dziesięć lat później! Owe aktywne oznakowanie to w praktyce znak „przejście dla pieszych” na odblaskowym tle z migającym żółtym światłem.

Mieszkańcy zastanawiają się, czy można tam zainstalować tzw. sygnalizację wzbudzaną, czyli czerwone światło wywoływane przez pieszych za pomocą przycisku. W tej sprawie czekamy na stanowisko ratusza.

W Toruniu trwa obecnie audyt bezpieczeństwa na przejściach dla pieszych.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na nowosci.com.pl Nowości Gazeta Toruńska