Jaka szkoda, że ten sezon niebawem się skończy...

W bloku Rebbeca Pavan i Anna Lewandowska, atakuje Miroslava Paskova
W bloku Rebbeca Pavan i Anna Lewandowska, atakuje Miroslava Paskova Sławomir Kowalski
Nieprawdopodobny mecz obejrzeli w Arenie Toruń kibice siatkówki. Giacomini Budowlani pokonało Developres Rzeszów 3:2 i zapewniło sobie utrzymanie w Orlen Lidze.

Pod koniec rozgrywek (naszym siatkarkom zostały już do rozegrania tylko trzy mecze) torunianki uzyskały świetną formę.

Spotkanie miało dziwny przebieg. W pierwszym secie torunianki objęły prowadzenie 11:6 , by stracić 12 pkt z rzędu i ostatecznie przegrać tę partię do 18! A gdy Developres wygrał drugiego seta do 14 wydawało się, że spotkanie skończy się wyjątkowo szybko.

Ale trwało dwie godziny! Trzy kolejne partie należały bowiem do podopiecznych Nicoli Vettoriego. Najpierw triumfowały do 15 i 18 i zapewniły sobie co najmniej punkt. A w tie breaku od stanu 10:9 zdobyły pięć punktów z rzędu, kończąc zwycięsko mecz.

Giacomini Budowlani Toruń - Developres SkuRes Rzeszów 3:2 (18:25, 14:25, 25:15, 25:18, 15:9)

Budowlani: Wójcik 7, Lewandowska 3, Polak 24, Pavan 21, Wojcieska 8, Paulava 6, Martinez (L) oraz Ryznar 3, Janik, Nowak. Punkty: atak - 52, zagrywka - 8, blok - 12, błędy rywalek - 25.

Developres: Kamenova 6, Kaczmar 5, Mróz 8, Żabińska 3, Helić 13, Kaczorowska 4, Borek (L) oraz Paskova 13, Szymańska 2, Hawryła 2, Śliwińska 4, Szczygieł 4, Flakus 8, Nickowska (L). Punkty: atak - 53, zagrywka - 8, blok - 11, błędy rywalek - 20.