Jaskółki przypomniały sobie, jak się wygrywa

Hokeistki Jaskółek Toruń przerwały złą passę porażek. Na własnym lodowisku pokonały po rzutach karnych Stoczniowca Gdańsk, zdobywając tym samym pierwsze punkty w rozgrywkach żeńskiej PLH.

<!** Image 3 align=none alt="Image 198853" sub="W potyczce ze Stoczniowcem Gdańsk toruńskie Jaskółki (ciemne stroje) zdobyły cztery bramki. Dzięki temu mogły cieszyć się z wygranej [Fot.: Adam Zakrzewski]">Sobotnie spotkanie było debiutem Leszka Mingego na stanowisku szkoleniowca toruńskiej drużyny dziewcząt. Pierwszy mecz zakończył się sukcesem. Jaskółki pokonały bowiem na własnym lodzie Stoczniowiec Gdańsk 4:3.

- Jestem bardzo zadowolony - stwierdził Leszek Minge. - Do tej pory przeprowadziliśmy tylko trzy wspólne treningi, a jest to przecież znikoma liczba. Niemniej jednak dziewczyny, na ile było je stać, realizowały moje prośby. Dlatego całej drużynie bardzo za to dziękuję.

<!** reklama>Za odrabianie minimalnej straty do gdańszczanek, po dwóch tercjach gry, Jaskółki zabrały się w trzeciej odsłonie. W odstępie siedmiu minut zdobyły trzy bramki i objęły prowadzenie (3:1). Ostatecznie o końcowym zwycięstwie gospodyń przesądzić musiały jednak rzuty karne. Skuteczną egzekutorką okazała się Joanna Pakuła.

Tym samym torunianki zdobyły pierwsze punkty w obecnym sezonie. Na zwycięstwo w Polskiej Lidze Hokejowej Kobiet Jaskółki czekały jednak nieco dłużej, bo od grudnia minionego roku.

- Radość z tego powodu była ogromna - dodał Leszek Minge. - Nie dziwię się dziewczynom. Teraz widzą może więcej sensu w grze. Wiadomo bowiem, że gdy się przegrywa kilka meczów z rzędu to drużynie brakuje motywacji. Teraz ponownie przypomniała sobie, jak to jest wygrywać.

Wynik

Toruń - Gdańsk 4:3 k.

Jaskółki Toruń - Stoczniowiec Gdańsk 4:3 po karnych (0:1, 0:0, 3:2; 0:0, k. 1:0). Bramki dla torunianek: P. Kurkowska, D. Czachowska, E. Wiśniewska, J. Pakuła (decydujący rzut karny)

Jaskółki: Kamińska; Jelińska - Prolisko, Tokarska - Romanowska, Janusz - Tomczyńska; Mendyka - Wegner - Wiśniewska, Kurkowska - Konopka - Czachowska, Specjał - Pakuła - Banaś