Jedna sparingowa porażka Olimpii Grudziądz i jedno zwycięstwo

Karol Piernicki
Olimpia Grudziądz rozegrała dwa sparingi
Olimpia Grudziądz rozegrała dwa sparingi Piotr Bilski
W sobotę piłkarze Olimpii Grudziądz rozegrali dwa mecze sparingowe. Przegrali 1:2 z Wdą Świecie i pokonali 5:1 Chemika Bydgoszcz.

Podopieczni trenera Jacka Paszulewicza przygotowują się do drugiej rundy bieżącego sezonu. W sobotę doznali pierwszej porażki w okresie przygotowawczym.

Rywale Olimpii szybko strzelili gole

W Świeciu ulegli tamtejszej Wdzie 1:2. Gospodarze otworzyli wynik już w 6. minucie po tym, jak piłkę do siatki skierował Karol Maliszewski. W 19. minucie było już 2:0. Tym razem na listę strzelców wpisał się Dawid Retlewski.

Grudziądzanie złapali kontakt przed przerwą

Od tego momentu gra się wyrównała, a swoje okazje mieli także grudziądzanie. Tuż przed przerwą testowany do gry w Olimpii Daniel Feruga zdobył kontaktowego gola.

Po zmianie stron dużą przewagę mieli grudziądzanie, ale nie potrafili wyrównać i doznali porażki. Powetowali to sobie szybko, bo jeszcze tego samego dnia ograli - także w Świeciu - 5:1 bydgoskiego Chemika. W 20. minucie ładnego gola zdobył Marcin Woźniak, a pięć minut później pierwszą z trzech bramek zdobył Damian Warchoł, który trafił także w 44. i 85. minucie.

Tylko jedna bramka

Jeszcze przed przerwą swojego gola zdobył Szymon Stach. Bydgoszczanie jedyne trafienie zanotowali pod koniec meczu.

Teraz zespół biało-zielonych będzie trenować na własnych obiektach. W najbliższą niedzielę zmierzy się z Arką Gdynia. To będzie najpoważniejszy test dla naszej drużyny tej zimy.

Wda Świecie - Olimpia Grudziądz 2:1 (2:1)

1:0 - Maliszewski (6), 2:0 - Retlewski (19), 2:1 - Feruga (45).

OLIMPIA: Wrąbel - Bielawski, Klemenz, Malec, Cunta - Kłus (65. Wolski), Łukowski (75. Lech), Feruga, Michalik (75. Waszczuk) - Angielski, Nildo.

Chemik Bydgoszcz - Olimpia Grudziądz 1:5 (4:0)

0:1 - Woźniak (20), 0:2 - Warchoł (25), 0:3 - Warchoł (44), 0:4 - Stach (45), 0:5 - Warchoł (85), 1:5 - Michalski (90).

OLIMPIA: Królczyk (80. Kaczerwski)- Ciechanowski, Kasperkiewicz (80. Maciejewski), Zitko, Woźniak - Kurowski (70. Rumiński), Kaczmarek, Stach (65. Wolski), Smoliński (70. Rybacki), Banasiak - Warchoł.