Jedziemy do Rio! Toruń i Grudziądz kolarską potęgą.

Jedziemy do Rio! Toruń i Grudziądz kolarską potęgą.

Zdjęcie autora materiału

Aktualizacja:

Nowości Dziennik Toruński

Michał Kwiatkowski, były mistrz świata elity, tym razem powalczy o medal na igrzyskach

Michał Kwiatkowski, były mistrz świata elity, tym razem powalczy o medal na igrzyskach ©Sławomir Kowalski

To już pewne - na igrzyskach w Rio de Janeiro wystartuje co najmniej sześcioro kolarzy z naszego regionu. Polski Związek Kolarski ogłosił właśnie oficjalny skład.
Michał Kwiatkowski, były mistrz świata elity, tym razem powalczy o medal na igrzyskach

Michał Kwiatkowski, były mistrz świata elity, tym razem powalczy o medal na igrzyskach ©Sławomir Kowalski

Być może będzie nawet lepiej, bo torowiec Stali Ocetiksu Igloteksu Grudziądz Grzegorz Drejgier oraz szosowiec Łukasz Wiśniowski (torunianin, obecnie zawodnik Etixx-Quick Step) będą pełnili rolę rezerwowych.

Ale po kolei.

W najbardziej prestiżowym wyścigu elity na szosie wystartują dwaj torunianie: Michał Kwiatkowski i Michał Gołaś, reprezentujący Team Sky. Ten pierwszy pojedzie również w jeździe indywidualnej na czas.


Mocna będzie też nasza ekipa na torze. W wyścigu drużynowym na 4 km pojadą dwie zawodniczki TKK Pacific Nestle Fitness Cycling Team: Edyta Jasińska i Natalia Pamela Rutkowska.

W sprincie drużynowym i keirinie wystartuje Krzysztof Maksel (Stal Ocetix Iglotex Grudziądz), a w sprincie drużynowym i indywidualnym jego kolega klubowy Rafał Sarnecki.

Oto pełna olimpijska Reprezentacja Polski w Kolarstwie na IO 2016:



Szosa kobiety:


1. Jasińska Małgorzata – Ale Cipollini -­ start wspólny
2. Niewiadoma Katarzyna – Rabo‐Liv Women Cycling Team - start wsp./jazda ind. na czas
3. Plichta Anna – BTC City Ljubljana -­ start wsp./jazda ind. na czas
Rezerwa:
1. Bujak Eugenia – BTC City Ljubljana

Szosa mężczyźni:


1. Bodnar Maciej – Tinkoff -­ start wsp./jazda ind. na czas
2. Gołaś Michał – Team Sky - start wspólny
3. Kwiatkowski Michał – Team Sky - start wsp./jazda ind na czas
4. Majka Rafał – Tinkoff - start wspólny
Rezerwa:
1. Białobłocki Marcin – One Pro Cycling
2. Paterski Maciej – CCC Sprandi Polkowice
3. Poljański Paweł – Tinkoff
4. Wiśniowski Łukasz – Etixx – Quick Step


Tor kobiety:


1. Jasińska Edyta – TKK Pacific Nestle Fitness Cycling Team -­ wyścig drużynowy na 4 km
2. Kaczkowska Justyna – UKKS Imielin Team Corratec - wyścig drużynowy na 4 km
3. Pikulik Daria – BCM Nowatex Ziemia Darłowska - wyścig drużynowy na 4 km/omnium
4. Rutkowska Natalia -­ TKK Pacific Nestle Fitness Cycling Team - wyścig drużynowy na 4 km
5. Wojtyra Małgorzata – Planet X Bo-­Go Szczecin -­ wyścig drużynowy na 4 km/omnium
Rezerwa:
6. Pawłowska Katarzyna – Boels-­Dolmans

Tor mężczyźni:


1. Maksel Krzysztof -­ Stal Ocetix Iglotex Grudziądz -­ sprint drużynowy/keirin
2. Sarnecki Rafał -­ Stal Ocetix Iglotex Grudziądz -­ sprint drużynowy/sprint indywidualny
3. Zieliński Damian -­ GK Piast Szczecin - sprint drużynowy/sprint indywidualny/keirin
Rezerwa:
1. Kuczyński Kamil -­ GK Piast Szczecin
2. Drejgier Grzegorz -­ Stal Ocetix Iglotex Grudziądz

MTB:


1. Solus-­Miśkowicz Katarzyna -­ Volkswagen Samochody Użytkowe - cross country
2. Włoszczowska Maja -­ Kross Racing Team - cross country
Rezerwa:
1. Żur Monika -­ BH – SR Suntour -­ KMC

Czytaj treści premium w Nowościach Dziennika Toruńskiego Plus

Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

Komentarze (1)

Dodajesz komentarz jako: Gość

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

Liczba znaków do wpisania:

zaloguj się

Autor komentarza nie dodał zdjęcia

seba-76 (gość)

Zgłoś naruszenie treści

będzie pierwszy medal olimpijski dla Działynia? ;)

Sport z kraju i ze świata

Zobacz więcej na Sportowy24.pl

Tabela Ekstraklasy

Lp. Drużyna M. Pkt. Z. R. P. Bramki
Eliminacje Ligi Mistrzów
Eliminacje Ligi Europy
1 Legia Warszawa Live 37 44 21 10 6 70-31
2 Jagiellonia Białystok Live 37 42 21 8 8 64-39
3 Lech Poznań Live 37 42 20 9 8 62-29
4 Lechia Gdańsk Live 37 42 20 8 9 57-37
5 Korona Kielce Live 37 28 14 5 18 47-65
6 Wisła Kraków Live 37 26 14 6 17 54-57
7 Pogoń Szczecin Live 37 25 11 13 13 51-54
8 Bruk-Bet Termalica Nieciecza Live 37 25 13 7 17 35-55
Lp. Drużyna M. Pkt. Z. R. P. Bramki
Spadek do 1. ligi
1 Zagłębie Lubin Live 37 34 14 11 12 51-45
2 Piast Gliwice Live 37 31 12 10 15 45-54
3 Śląsk Wrocław Live 37 29 12 10 15 49-52
4 Wisła Płock Live 37 28 12 11 14 49-57
5 Arka Gdynia Live 37 24 10 9 18 44-60
6 Cracovia Live 37 24 8 15 14 45-52
7 Górnik Łęczna Live 37 22 9 10 18 47-63
8 Ruch Chorzów Live 37 19 10 8 19 42-62
Lp. Drużyna M. Pkt. Z. R. P. Bramki
Awans do grupy mistrzowskiej
Miejsce w grupie spadkowej
Ruch Chorzów został ukarany odjęciem czterech punktów za zaległości finansowe
1 Legia Warszawa Live 37 73 21 10 6 70-31
2 Jagiellonia Białystok Live 37 71 21 8 8 64-39
3 Lech Poznań Live 37 69 20 9 8 62-29
4 Lechia Gdańsk Live 37 68 20 8 9 57-37
5 Zagłębie Lubin Live 37 53 14 11 12 51-45
6 Wisła Kraków Live 37 48 14 6 17 54-57
7 Korona Kielce Live 37 47 14 5 18 47-65
8 Wisła Płock Live 37 47 12 11 14 49-57
9 Pogoń Szczecin Live 37 46 11 13 13 51-54
10 Śląsk Wrocław Live 37 46 12 10 15 49-52
11 Piast Gliwice Live 37 46 12 10 15 45-54
12 Bruk-Bet Termalica Nieciecza Live 37 46 13 7 17 35-55
13 Cracovia Live 37 39 8 15 14 45-52
14 Arka Gdynia Live 37 39 10 9 18 44-60
15 Ruch Chorzów Live 37 38 10 8 19 42-62
16 Górnik Łęczna Live 37 37 9 10 18 47-63