Jest 13. wygrana! Kolejny mecz zagramy w osłabieniu? [GALERIA + WYPOWIEDZI]

Krystian Góralski
Skrzydłowy Polskiego Cukru Bartosz Diduszko już na początku meczu doznał bolesnej kontuzji kolana Sławomir Kowalski
Koszykarze Polskiego Cukru Toruń wygrali po raz trzynasty! Wczoraj podopieczni Jacka Winnickiego pokonali w Arenie Toruń TBV Start Lublin. Bohaterem spotkania był Krzysztof Sulima. Środkowy Twardych Pierników zdobył 24 punkty i miał 5 zbiórek

Torunianie byli zdecydowanym faworytem potyczki. Lider z kompletem zwycięstw podejmował bowiem najsłabszą drużynę w ligowej tabeli z zaledwie dwiema wygranymi na koncie.

Początek spotkania niespodziewanie lepiej rozpoczęli goście. W 3. min., po trzech trójkach (dwóch Douga Wigginsa i jednej Stefana Balmazovicia) było 9:3.

Chwilę później było nerwowo, bo Kyle Weaver został ukarany faulem niesportowym, a po chwili także technicznym. Stefan Balmazović wykorzystał trzy rzuty wolne i w 5. min. było 16:6 dla przyjezdnych. Do tego doszedł w 8. min. uraz (badania pokażą na ile groźny, ale w meczu już nie zagrał) Bartosza Diduszki i nie wyglądało to dobrze.

Torunianie świetnie rozegrali jednak drugą część drugiej kwarty. Zdobyli 17 punktów z rzędu i na przerwę schodzili prowadząc 40:32.

Po zmianie stron torunianie kontynuowali skuteczną grę i jeszcze powiększyli swoje prowadzenie (w 26. min. było 55:40).

Lepiej czwartą kwartę zaczęli goście i zmniejszyli straty do jedenastu „oczek”. Szkoleniowiec torunian Jacek Winnicki poprosił o przerwę i po niej wszystko wróciło do normy. W 36. min. przewaga wzrosła do 20 punktów (75:55) i stało się jasne, że torunianie wygrają po raz trzynasty!

Po meczu powiedzieli:
Dawid Dedek, trener TBV Startu
- Gratuluję torunianom dobrego meczu i kolejnej wygranej. Zaczęliśmy bardzo dobrze, agresywnie w obronie, graliśmy szybkie akcje. Po przerwie zwolniliśmy tempo, to jedna przyczyna porażki. Druga - pozwoliliśmy rywalom za dużo zdobywać łatwych punktów spod kosza.

Michał Jankowski, obrońca TBV Startu
- Szkoda tego meczu. Trenowaliśmy bardzo ciężko i przyjechaliśmy powalczyć o zwycięstwo. W połowie meczu zapomnieliśmy jednak o założeniach, musimy to obejrzeć i przeanalizować. Mamy teraz dwa ważne mecze w domu, a Toruniowi życzę jak najdłuższej serii zwycięstw.

Jacek Winnicki, trener Polskiego Cukru
- Bardzo źle rozpoczęliśmy spotkanie. Powiedziałem w przerwie zawodnikom, że nie możemy myśleć o trzynastej wygranej, musimy traktować ten mecz jak nowe otwarcie. Od 2. kwarty zmieniliśmy grę, złapaliśmy rytm i kontrolowaliśmy spotkanie. Nie był to najlepszy mecz w naszym wykonaniu, ale wpływ na to mają kłopoty zdrowotne w zespole.

Krzysztof Sulima, środkowy Polskiego Cukru
- Cały zespół zagrał bardzo dobrze, choć nie możemy tak źle rozpoczynać. Dopiero od 2. kwarty graliśmy swoją koszykówkę, a po przerwie było już konsekwentnie w obronie i ataku.

Terminarz pozostałych meczów 13. kolejki Polskiej Ligi Koszykówki
Piątek: Trefl Sopot - Asseco Gdynia (18)
Sobota: Stal Ostrów Wlkp. - PGE Turów Zgorzelec (18), Siarka Tarnobrzeg - AZS Koszalin (18) i Polpharma Starogard Gd. - Polfarmex Kutno (18)
Niedziela: Stelmet BC Zielona Góra - Polski Cukier Toruń (12.40, relacja w Polsacie Sport), King Szczecin - Energa Czarni Słupsk (16), Rosa Radom - Anwil Włocławek (18) i MKS Dąbrowa Górnicza - Miasto Szkła Krosno (18)

Polski Cukier Toruń - TBV Start Lublin 84:73 (19:23, 21:9, 19:12, 25:29).
Polski Cukier: K. Sulima 24, Ł. Wiśniewski 13 (1x3), K. Weaver 13, O. Trotter 7 (1), J. Skifić 7 oraz A. Perka 16 (2), K. Michalski i M. Sandul po 1, K. Lambarski i B. Diduszko po 0
TBV Start: S. Balmazović 19 (2), D. Wiggins 12 (2), J. Dłoniak 7, B. Peterson 6, Ł. Bonarek 2 oraz B. Ciechociński 8 (2), N. Kellogg 7 (1), M. Jankowski 6 (2), J. Trojan 6, P. Kowalski 0