Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Jest praca dla młodych?

Karolina Rokitnicka
Dziś nastąpiło jego otwarcie. Młodzi mogą się tu dowiedzieć, gdzie aktualnie można znaleźć pracę. Pracodawcy zyskali możliwość zamieszczania swych ofert.

Dziś nastąpiło jego otwarcie. Młodzi mogą się tu dowiedzieć, gdzie aktualnie można znaleźć pracę. Pracodawcy zyskali możliwość zamieszczania swych ofert.

PPP mieści się na pierwszym piętrze, w pokoju 103 w budynku Starostwa Powiatowego przy ul. Warszawskiej 40. Utworzył go Ochotniczy Hufiec Pracy. Hufiec płaci starostwu 800 zł miesięcznie czynszu za lokal, zajął się też jego remontem i wyposażeniem. Zatrudnił także odpowiednie przeszkolonego pracownika.<!** reklama>

Punkt służyć będzie wspieraniu w poszukiwaniu pracy osób młodych - w wieku od 15 do 25 roku życia. Mogą to być ludzie bezrobotni, uczniowie, nieaktywni zawodowo i zagrożeni wykluczeniem społecznym.

Na razie przewidziano, że ma działać przez trzy lata. Agnieszka Lichnerowicz, która prowadzi punkt, zbiera informacje o osobach poszukujących pracy oraz ofertach zatrudnienia – stałych i sezonowych oraz pośredniczy w przekazywaniu tych danych. W Punkcie Pośrednictwa Pracy można także skorzystać z bezpłatnego poradnictwa zawodowego oraz uzyskać wiedzę o organizowanych targach i giełdach pracy. Punkt będzie też współpracował ze szkołami gimnazjalnymi i ponadgimnazjalnymi, pedagogami, doradcami zawodowymi, poradnią psychologiczno-pedagogiczną ośrodkami pomocy społecznej.

Z jego pomocy można korzystać od poniedziałku do piątku w godz. 7:45-15:45 (Tel. 54 444 32 16, e-mail: [email protected]).

- W pierwszym miesiącu działalności nasz punkt odwiedziło około 20 osób. Mamy dla nich kilka ofert, głównie pracy czasowej. Ponadto młodzież może liczyć na indywidualne i grupowe doradztwo zawodowe, pomoc w przygotowaniu się do rozmowy kwalifikacyjnej i sporządzenia dokumentów aplikacyjnych. Biuro jest wyposażone w komputer z dostępem do Internetu oraz drukarkę, tak więc zapewniamy także pomoc techniczną – mówi Agnieszka Lichnerowicz.

Czym punkt różni się od urzędu pracy?

Przede wszystkim nie wymaga stałej gotowości do podjęcia pracy, osoby zainteresowane ofertami, które ma PPP mogą mieć dochód. <!** reklama>

PPP powstał w ramach projektu „OHP jako realizator usług rynku pracy” współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej. W jego ramach w całym kraju ma powstać m.in. 120 punktów pośrednictwa pracy. Celem ich funkcjonowania jest tworzenie warunków ułatwiających dostęp do usług pośrednictwa pracy, rozwój systemu pośrednictwa z wykorzystaniem technologii IT oraz pomoc młodzieży.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na nowosci.com.pl Nowości Gazeta Toruńska