Justyna Kowalczyk na podium prologu Tour de Ski

Krzysztof Wypijewski
Justyna Kowalczyk zajęła 3. miejsce w prologu Tour de Ski, prestiżowej imprezy w biegach narciarskich.

Panie rywalizowały w niemieckim Oberhofie na dystansie 3 km techniką dowolną. Wygrała Amerykanka Kikkan Randall. Druga była Szwedka Charlotte Kalla (strata 4,4 sek.), a trzecia Justyna Kowalczyk (+ 4,7 sek.). Norweżka Therese Johaug, która uznawana jest za jedną z kandydatek do zwycięstwa w Tour de Ski, była wolniejsza od Randall o ponad 17 sekund i sklasyfikowana została w drugiej dziesiątce.

Pozostałe Polki daleko. Kornelia Kubińska (nazwisko panieńskie Marek) była 53. (+ 43,6 sek.), a Paulina Maciuszek sklasyfikowana została na 66. pozycji (+ 51,8 sek.).

W niedzielę drugi z siedmiu etapów Tour de Ski - bieg pościgowy na 9 km stylem dowolnym. Pierwsza na trasę ruszy Randall, 9,4 sekundy po niej Kalla, a następnie Kowalczyk (14,7 sekundy po Amerykance). Większe różnice czasowe wynikają z bonifikat, jakie uzyskała czołowa trójka sobotniego prologu.

Transmisje z Oberhofu w Eurosporcie i TVP 2 (początek o godz. 13.30).