Kanonada i nokaut w ostatnich minutach meczu w Sopocie. A wcześniej spotkanie było wyrównane...

Piotr Bednarczyk
Sławomir Kowalski
Koszykarze Polskiego Cukru Toruń udanie zainaugurowali ten rok kalendarzowy. Wicemistrzowie Polski pokonali na wyjeździe 90:72 Trefla Sopot.

Jeszcze na pięć minut przed końcem gry torunianie wygrywali różnicą zaledwie sześciu punktów. Tak też wcześniej wyglądało to spotkanie - goście przeważnie prowadzili kilkoma "oczkami".

W końcówce jednak nastąpił atak, któremu Trefl się nie oparł. W ostatnich 2,5 minutach gry torunianie trafili pięć razy z rzędu za trzy punkty! To był prawdziwy nokaut dla gospodarzy.

Trefl Sopot - Polski Cukier Toruń 72:90 (20:18, 18:23, 21:21, 13:28)
Trefl:
S. Zack 14, N. Marković 14 (2), J. Love 14 (1), F. Dylewicz 9, J. Karolak 7 (1), M. Kolenda 6, P. Śmigielski 5, M. Stefański 2, Ł. Kolenda 1, B. Majewski 0, S. Walda 0, P. Pułkotycki 0.

Polski Cukier: G. Cosey 19 (3), Ł. Wiśniewski 16, C. Mbodj 12, B. Diduszko 10, K. Gruszecki 9 (3), A. Cel 7 (1), T. Śnieg 6, K. Sulima 6, P. Krefft 3 (1), A. Perka 2.

W meczu "na szczycie" mistrz Polski Stelmet Zielona Góra, pokonał u siebie lidera, Anwil Włocławek 94:83.