Karne ze "Stocznią" na Tor-Torze!

PB
Grzegorz Olkowski
W niedzielę rozpoczął się drugi etap Polskiej Hokej Ligi. W grupie „słabszej”, do której trafili torunianie, Nesta Mires wygrała po karnych ze Stoczniowcem Gdańsk 5:4.

Nasi zawodnicy nie potrafili utrzymać prowadzenia i wygrać w regulaminowych 60 minutach, mimo że jeszcze w 45 min. prowadzili 4:1!

W tamtym momencie wydawało się, że gospodarze zwyciężą bez kłopotów. Niestety, w ciągu niespełna dwóch minut Adam Skutchan zdobył dwie bramki (druga podczas gry w przewadze) i zrobiło się nerwowo. Na 146 sekund przed końcem karę dostał Piotr Naparło, co zaledwie po 17 kolejnych sekundach wykorzystali goście, doprowadzając do remisu. Dogrywka nie przyniosła gola, trzeba więc było rozegrać karne.

W nich ani razu trzem gdańszczanom nie udało się pokonać Michała Plaskiewicza. Decydującego gola dla Nesty zdobył Władimir Michajłow.

Nesta Mires Toruń - MH Automatyka Gdańsk 5:4 po karnych (2:1, 1:0, 1:3, 0:0, k. 1:0)
1:0 Adrian Jaworski (Marcin Wiśniewski - 10:24 ), 1:1 Krzysztof Kantor (Jan Steber - 10:41), 2:1 Marcin Wiśniewski (14:31), 3:1 Bartosz Fraszko (Paweł Heyka - Michał Plaskiewicz - 34:01), 4:1 Bartosz Fraszko (Siarhiej Kukuszkin - Jauhien Żylinski - 44.03, 4 na 4 ), 4:2 Adam Skutchan (Jan Steber - Krzysztof Kantor, 44:20) , 4:3 Adam Skutchan (Zachary Josepher - 46:09; w przewadze), 4:4 Krzysztof Kantor (Zachary Josepher - Jan Steber - 57:53, w przewadze)