Katarzynki rozpoczęły rundę rewanżową [zdjęcia]

Darxia Morris (z piłką)
Darxia Morris (z piłką) Jacek Smarz
Dopiero udana czwarta kwarta pozwoliła Katarzynkom na spokojne zwycięstwo z beniaminkiem Basket Ligi Kobiet Ostrovią Ostrów Wielkopolski 66:48. Podopieczne Algirdasa Paulauskasa tym samym udanie rozpoczęły rundę rewanżową.

Koszykarki Energi Toruń udanie rozpoczęły rundę rewanżową. Choć były zdecydowanym faworytem, to jednak pokonanie beniaminka Basket Ligi Kobiet nie przyszło im łatwo.

Torunianki, grające już bez Porshy Harris (Amerykanka samowolnie opuściła drużynę i wyleciała już do Stanów Zjednoczonych), dobrze zaczęły i już w 4. min. prowadziły 10:2.

Po udanej pierwszej kwarcie, drugie dziesięć minut zagrały jednak słabo. Inicjatywę przejęły przyjezdne i niemal odrobiły wszystkie straty. Cztery minuty wygrane przez Ostrovię 13:3 sprawiły, że w 15. min. podopieczne Wojciecha Szawarskiego przegrywały jedynie 29:31.

Katarzynki szybko jednak odpowiedizały podobną serią. Osiem „oczek” z rzędu pozwoliło im znów odskoczyć na bezpieczną przewagę.

Niestety, nie zdołały kontynuować tej passy. Wprawdzie na przerwę schodziły prowadząc już nawet dwunastoma punktami (43:31), ale po zmianie stron to przyjezdne znów grały lepiej.

W 28. min. zmniejszyły straty do czterech punktów (44:48) i wygrana torunianek wcale nie była taka pewna.

Na szczęście taka sytuacja zmobilizowała miejscowe. Piętnaście punktów z rzędu zdobytych na przełomie trzeciej i czwartej kwarty rozstrzygnęło losy meczu.

Ostrowianki po raz pierwszy trafiły do kosza torunianek w czwartej kwarcie dopiero w 38. min. Przegrywały wówczas już 44:65 i stało się jasne, że nie są w stanie odwrócić losów meczu.

Był to ostatni mecz w tym roku we własnej hali. Przed przerwą świąteczną torunianki czeka jeszcze wyjazd do Polkowic na mecz z CCC.

W pozostałych meczach 12. kolejki Basket Ligi Kobiet zagrają w sobotę: PGE MKK Siedlce - Wisła Can-Pack Kraków (17), Artego Bydgoszcz - Pszczółka Polski-Cukier AZS-UMCS Lublin (17), JAS-FBG Zagłębie Sosnowiec - Basket 90 Gdynia (17), InvestInTheWest AZS AJP Gorzów Wlkp. - 1KS Ślęza Wrocław (18) i Cosinus Widzew Łódź - CCC Polkowice (18)

Energa Toruń - Ostrovia Ostrów Wlkp. 66:48 (26:16, 17:15, 8:13, 15:4)
Energa: K. Cain 16, D. Morris 13 (3x3), E. Tłumak 10, W. Gajda 8 (1), J. Adamowicz 7 (1) oraz J. McBride 10 (1), M. Radomska 2, A. Szczepanik, R. Płonka i M. Iwaszczanka po 0
Ostrovia: J. Jones 12, A. Bishop 10, S. Orozović 9 (1), K. Sosnowska 6, K. Motyl 3 (1) oraz M. Cebulska 5, A. Stępień 3 (1), S. Nowicka i E. Jackowska po 0