Paweł Adamowicz
Pożegnanie

Pożegnanie Pawła Adamowicza

Rozwiń
Paweł Adamowicz
Zwiń

Pożegnanie Pawła Adamowicza

Służba publiczna, ukochane miasto i drugi człowiek - te wartości były dla niego najważniejsze. Paweł Adamowicz był człowiekiem niezwykle aktywnym, zawsze życzliwym i zawsze blisko ludzi.

Kiedy Krowi Mostek doczeka się wreszcie remontu?

Kiedy Krowi Mostek doczeka się wreszcie remontu?

Lucyna Budniewska

Aktualizacja:

Nowości Dziennik Toruński

Na stan Krowiego Mostka narzekają nie tylko piesi i rowerzyści, ale także kierowcy

Na stan Krowiego Mostka narzekają nie tylko piesi i rowerzyści, ale także kierowcy ©Sławomir Kowalski

Zdaniem naszego Czytelnika, pokonanie Krowiego Mostku to dla pieszego albo rowerzysty istny horror. Czasem trzeba po prostu uciekać przed jadącymi samochodami.
Na stan Krowiego Mostka narzekają nie tylko piesi i rowerzyści, ale także kierowcy

Na stan Krowiego Mostka narzekają nie tylko piesi i rowerzyści, ale także kierowcy ©Sławomir Kowalski

[break]
- Mieszkam na Podgórzu wiele lat, od urodzenia. Jako chłopak chodziłem tamtędy nad Wisłę na ryby. Teraz kilka razy chcieliśmy się z żoną przejść na spacer, ale to, co przeżyliśmy, to istny horror. Biegiem uciekaliśmy przed samochodami, ochlapywała nas woda. Czy naprawdę nic się nie da tam zrobić, aby umożliwić poruszanie się pieszych i rowerzystów? - pyta Czytelnik.

Kierowcy też narzekają


O tym, że Krowi Mostek wymaga remontu, pisaliśmy już wcześniej na łamach „Nowości”.
W fatalnym stanie jest nawierzchnia jezdni, chodnik, remont przydałby się też ścianom tunelu. Narzekają nie tylko piesi i rowerzyści, ale i kierowcy. Zwracają uwagę i na dziury, i na fakt, że tunel jest zbyt wąski i czasami trudno się w nim wyminąć, a piesi nie są dobrze widoczni.
O informacje w tej sprawie zwróciliśmy się do Tomasza Tupalskiego z Miejskiego Zarządu Dróg w Toruniu. Problem Krowiego Mostka jest tam dobrze znany, ale dotychczas organizowane przetargi na remont zakończyły się fiskiem.
- Zdajemy sobie sprawę ze stanu tunelu, tak zwanego Krowiego Mostka. Niestety, poprawę sytuacji można osiągnąć jedynie poprzez remont kapitalny, żadne działania doraźne nie przyniosą większego efektu - informuje Tomasz Tupalski.

Kolejne podejście w 2016 r.


- Już w 2011 roku zleciliśmy wykonanie dokumentacji na remont. Dwukrotnie remont ten znalazł się w budżecie MZD, były to lata 2012 i 2014. Czterokrotnie ogłaszaliśmy przetargi na wykonanie remontu. Każdorazowo kwota oferowana przez wykonawców znacznie przekraczała posiadane przez nas środki. Aktualnie rozpatrujemy możliwość zaproponowania remontu tunelu w roku przyszłym - zaznacza Tomasz Tupalski.
Dodaje także, że na bieżąco wykonywane są remonty cząstkowe, a obowiązująca prędkość pod tunelem to 10 kilometrów na godzinę.

Czytaj treści premium w Nowościach Dziennika Toruńskiego Plus

Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

Komentarze (2)

Dodajesz komentarz jako: Gość

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

Liczba znaków do wpisania:

zaloguj się

Autor komentarza nie dodał zdjęcia

jajakobyły (gość)

Zgłoś naruszenie treści

Nigdy... Nie da się, jak mawia Stefan... Znaleziono nie zidentyfikowane kable - Kłabuź-Pańsko

Autor komentarza nie dodał zdjęcia

Podgórzakja (gość)

Zgłoś naruszenie treści

Często korzystam z krowiego,fakt,woda stoi tam cały rok.Tylko raz trafiłem na kierowcę idiotę,któremu potem ręcznie wytłumaczyłem,że jest palantem:) .Ogólnie kierowcy zachowują się ok,zresztą ilość...rozwiń całość

Często korzystam z krowiego,fakt,woda stoi tam cały rok.Tylko raz trafiłem na kierowcę idiotę,któremu potem ręcznie wytłumaczyłem,że jest palantem:) .Ogólnie kierowcy zachowują się ok,zresztą ilość dziur zniechęca do szybkiej jazdy.Chodnik niedawno był układany od zera,ale już zapada się w połowie drogi.Cały problem to woda lejąca się z góry,trzeba by tam zamontować jakieś odwodnienie,by jak najmniej wody leciało pod sam tunel.No i oświetlenie do wymiany.zwiń

Najnowsze wiadomości

Zobacz więcej

Najczęściej czytane

Warto zobaczyć

Wideo