King Szczecin przerwał serię zwycięstw Polskiego Cukru

PBZaktualizowano
Szczecin 03 11 2019ul.szafera netto arena king szczecin - polski cukier torunenerga basket liga6 kolejkafot.sebastian wolosz/ polska press
Nie ma już niepokonanej drużyny w Energa Basket Lidze. W niedzielę koszykarze Polskiego Cukru Toruń przegrali w Szczecinie z tamtejszym Kingiem 97:104. Licznik „stanął” na piątce.

King przed meczem z torunianami miał bilans 4 zwycięstwa - 1 porażka. Wiadomo było, że Polski Cukier będzie czekać trudna przeprawa, zwłaszcza że musiał sobie radzić bez kontuzjowanych Damiana Kuliga i Karola Gruszeckiego. W dodatku pomału ma prawo dotykać podopiecznych Sebastiana Machowskiego zmęczenie, bo muszą łączyć polskie rozgrywki ligowe z europejskimi.

Pierwsza, remisowa kwarta (po 25) była bardzo wyrównana. Remis torunianom uratował rzutem z dystansu na siedem sekund przed końcem Jakub Schenk. Na niespełna cztery minuty przed końcem drugiej części Polski Cukier Wyszedł na prowadzenie 42:37. Wydawało się, że jest na dobrej drodze do opanowana sytuacji w meczu. Niestety, końcówka tej części należała do gospodarzy. Atak zaczął Paweł Kikowski, który zdobył... pięć punktów w ciągu siedmiu sekund - 1+1+3 (początek wszystkiemu dał niesportowy faul Mikołaja Ratajczaka na wspomnianym Kikowskim). Ostatecznie na przerwę goście schodzili przegrywając 49:55.

W trzeciej kwarcie Twarde Pierniki zagrały z zębem. Na początku zdobyły osiem punktów z rzędu, wychodząc na prowadzenie 57:55, a na koniec tej części gry wygrywały 81:77. Niestety, czwarta część zupełnie im nie wyszła. Przegrali ją 16:27 i cały mecz 97:104. Martwi trochę postawa naszego zespołu w defensywie - znowu straciliśmy ponad 100 punktów.

King Szczecin - Polski Cukier Toruń 104:97 (25:25, 30:24, 22:32, 27:16)