Klątwa Energi trwa? Szybko stracony atut własnego parkietu...

PB
W pierwszym ćwierćfinałowym meczu Energa Basket Ligi Kobiet Energa Toruń przegrała we własnej hali z InvestInTheWest Eneą Gorzów 66:77. W środę drugie spotkanie - o godzinie 19 w „Spożywczaku”. Do półfinału mistrzostw Polski awansuje ten zespół, który wygra trzy mecze.

Pierwsza kwarta zapowiadała pogrom. Torunianki zagrały skutecznie, w przeciwieństwie do zawodniczek gości i na kilkadziesiąt sekund przed przerwą prowadziły już 21:11. I... nastąpiła katastrofa. Wszystko zaczęło się od błędu kroków Trzeciak. W ostatnich sekundach gorzowianki zdobyły siedem punktów z rzędu, plus dwa kolejne na początku drugiej kwarty i „zrobiło się” tylko 21:15. Niemoc przerwała akcja 2+1 Skobel, ale kolejne minuty przyniosły chaos po stronie podopiecznych Stefana Svitka i na efekty nie trzeba było długo czekać - w 15. min. gorzowianki... wyszły na prowadzenie 30:28!

Pierwszą połowę Energa wygrała jeszcze 41:40, ale to, co działo się w trzeciej kwarcie, wołało o pomstę do nieba. Fatalna skuteczność (zwłaszcza w rzutach z dystansu), słabe zbiórki i nieumiejętność skutecznego przeciwstawienia się kontratakom zawodniczek gości - to dominowało w grze torunianek i wynik po trzeciej kwarcie - 52:57 i tak był najmniejszym wyrokiem, na jaki mogły liczyć miejscowe. Przede wszystkim nie wytrzymały chyba tego meczu psychicznie, mimo tak udanego początku spotkania.

Bo czwarta kwarta nie przyniosła zmiany w ich grze. Siódmy zespół rundy zasadniczej okazał się więc lepszy od drugiego (na koniec - 77:66) i w rywalizacji do trzech zwycięstw objął prowadzenie 1:0. Dziś o godz. 19 drugi mecz w Toruniu. Nie wygląda to jednak najlepiej, oby nie skończyło się to tak, jak w poprzednich latach, czyli - dobra gra w rundzie zasadniczej i odpadnięcie już w pierwszej rundzie play off... We wtorek nic toruniankom nie wychodziło, może lepiej będzie w środę?

Plan dalszych gier: sobota, 6 kwietnia: Gorzów - Energa, ew. niedziela, 7 kwietnia: Gorzów - Energa, ew. środa, 10 kwietnia: Energa - Gorzów

Energa Toruń - InvestInTheWest Enea Gorzów 66:77 (21:13, 20:27, 11:17, 14:20)
Energa:
Kunek 15 (1), Harris 13 (2), Trzeciak 12, Svaryte 3, Begić 6 (1), oraz Stankiewicz 6, Skobel 5, Brzezinova 2, Diawakana 2,Tłumak 2

Gorzów: Atkins 20 (3), Zoll-Norman 9 (1), Linskens 9, Papova 9 (1), Stelmach 0 oraz Prezelj 10 (1), Rytsikowa 6 (2), Dźwigalska 5 (1), Juskaite 0, Fikiel 0

Pozostałe wyniki pierwszych ćwierćfinałowych meczów Energa Basket Ligi Kobiet:
CCC Polkowice - Pszczółka Polski-Cukier AZS-UMCS Lublin 82:77, Artego Bydgoszcz - Ślęza Wrocław 61:69, Arka Gdynia - Wisła CanPack Kraków 72:59

Maksym Chłań: Awans przyjdzie jeśli będziemy skoncentrowani