Paweł Adamowicz
Pożegnanie

Pożegnanie Pawła Adamowicza

Rozwiń
Paweł Adamowicz
Zwiń

Pożegnanie Pawła Adamowicza

Służba publiczna, ukochane miasto i drugi człowiek - te wartości były dla niego najważniejsze. Paweł Adamowicz był człowiekiem niezwykle aktywnym, zawsze życzliwym i zawsze blisko ludzi.

Kolejne gminne mieszkania powstaną wkrótce przy ul....

Kolejne gminne mieszkania powstaną wkrótce przy ul. Drzymały. Staną w miejscu obskurnych baraków

Artur Olewiński

Aktualizacja:

Nowości Dziennik Toruński

Nowe bloki staną w miejscu baraków

Nowe bloki staną w miejscu baraków ©Grzegorz Olkowski

Urząd Miasta ogłosił przetarg na budowę dwóch bloków komunalnych, w których mieszkania znajdzie 40 rodzin. To już kolejne takie budynki, które mają stanąć na lewym brzegu Wisły.
Nowe bloki staną w miejscu baraków

Nowe bloki staną w miejscu baraków ©Grzegorz Olkowski

Nowe bloki przy ulicy Drzymały 13-15, podobnie jak stojące w okolicy, mają liczyć cztery piętra. Nie będą podpiwniczone, ale znajdą się przy nich miejsca postojowe. Wokół bloków powstaną chodniki, oświetlenie, ławki oraz elementy małej architektury.

Firmę, która wygra przetarg, poznamy 13 lipca. Będzie miała rok na ukończenie budowy - od momentu podpisania umowy o dofinansowanie. Jego źródłem ma być Fundusz Dopłat.

Na terenie, na którym staną nowe bloki, znajduje się parterowy, obskurny barak (jego wnętrze możemy obejrzeć na zdjęciu obok). Do niedawna sąsiadował on ze swoim „bliźniakiem”, w którym były lokale socjalne i który został wyburzony. Jego lokatorów przeniesiono do innych mieszkań.

W sąsiedztwie stoi już nowy blok, w którym miejsce znalazło 20 rodzin. Miasto wybudowało go kilka lat temu w ramach wieloletniego program rozwoju gminnego budownictwa mieszkaniowego. Kiedy dołączą do niego kolejne bloki, będzie można już mówić o małym komunalnym osiedlu.

W latach 2010-2014 miasto (częściowo z TTBS) wybudowało w sumie 361 mieszkań. Aż 132 z nich znajduje się się w lewobrzeżnej części Torunia. Jeszcze większe plany związane z tą lokalizacją magistrat wyznaczył dla inwestycji po 2014 roku. Wszystkie spośród przewidywanych 680 mieszkań ma powstać na lewobrzeżu, głównie przy ulicy Poznańskiej. Dlaczego tam?

- Po prostu mamy tam miejskie nieruchomości
- mówi Marcin Maksim, szef Wydziału Inwestycji i Remontów Urzędu Miasta. - Pozostałe argumenty mają mniejsze znaczenie. Najważniejsze jest tu zaspokojenie potrzeb mieszkaniowych.

Lokale miejskie po 2014 roku


Miasto planuje wybudować 680 mieszkań:

- 57 przy ul. Armii Ludowej;
- 35 przy Letniej;
- 20 przy ul. Drzymały;
- 568 przy ul. Poznańskiej.

Czytaj treści premium w Nowościach Dziennika Toruńskiego Plus

Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

Komentarze (2)

Dodajesz komentarz jako: Gość

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

Liczba znaków do wpisania:

zaloguj się

Autor komentarza nie dodał zdjęcia

Jastasek (gość)

Zgłoś naruszenie treści

Cosik mi sie widzi szanony Panie PT Grzegorzu Olkowski,że tam tylko jeden Barak stoi i to w liczbie pojeyńczej

Autor komentarza nie dodał zdjęcia

pw (gość)

Zgłoś naruszenie treści

Ten "obskurny barak" to zabytkowy budynek koszarowy z XIX wieku! Gdyby miasto dbało o jego wygląd i stan techniczny dziś była by to piękna budowla świadcząca o historii tego miejsca no ale w tym...rozwiń całość

Ten "obskurny barak" to zabytkowy budynek koszarowy z XIX wieku! Gdyby miasto dbało o jego wygląd i stan techniczny dziś była by to piękna budowla świadcząca o historii tego miejsca no ale w tym mieście potwierdza się reguła że zabytki lepiej doprowadzać do ruiny a potem burzyć!zwiń

Najnowsze wiadomości

Zobacz więcej

Najczęściej czytane

Warto zobaczyć

Wideo