Kolejny szczebel w tabeli

Redakcja
Tym razem mecz od początku do końca toczył się pod dyktando gospodarzy. Brodniczanie bez problemów pokonali Koronowo.

**- W tabeli jest tak ciasno, że każdy punkt powoduje „ruchy tektoniczne” - zapowiadał przed meczem trener Jan Orzech. - Rzeczywiście, w stosunku do niektórych drużyn mamy nawet dwa mecze więcej. Nie zamierzamy jednak oglądać się na innych rywali z dołu tabeli i awans wywalczymy własnymi siłami. Przed najbliższymi spotkaniami jestem dobrej myśli. Pojedynek z Koronowem korespondencyjnie zapowiada się łatwo.

W przeciwieństwie do potyczki ze Szczypiorniakiem Olsztyn, gdzie w 36. minucie brodniczanie stanęli i stracili sześć bramek z rzędu, tym razem zespół grał równo przez cały mecz.

Siedem bramek

Już w 10. minucie MKS „Eltronik” prowadził różnicą czterech punktów, która powiększała się wraz z upływem czasu. Pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 22:14. Najaktywniejszym w tej części spotkania był Maciej Suwisz, który rzucił siedem bramek. W drugiej połowie nasi zawodnicy nie zwalniali tempa, utrzymując kilkubramkową bezpieczną przewagę.

Awans o oczko

Macieja Suwisza z powodzeniem wspierali koledzy, dokładając po kilka bramek do ostatecznego sukcesu. Dawid Jadanowski trafił 7 razy, a Karol Cichocki i Karol Kryczka po 6.

Dzięki temu zwycięstwu MKS Brodnica awansował z ósmej na siódmą pozycję w tabeli II ligi. Przy czym należy pamiętać, że brodniczanie rozegrali nawet o dwa spotkania więcej od niektórych drużyn.

W sobotę, 23 marca, MKS „Eltronik” podejmie przed własną publicznością AZS UWM Olsztyn. Dla gospodarzy zapowiada się kolejny wygrany mecz. Początek spotkania o godz. 14.

Skład: Jankowski, Kaczmarski, Frygier - Mazur (2), Gąsiorowski (1), Porzeczka (2), Wiśniewski, Jadanowski (7), Kopyczyński, Suwisz (9), Cichocki (6), Wajc (4), Netz (6), Kryczka, Kozłowski, Brzyski.