Koniec sezonu Energi Toruń. Katarzynki po raz trzeci przegrały z InvestInTheWest Eneą Gorzów

DLZaktualizowano
To już koniec sezonu dla zespołu trenera Stefana Svitka
Energa Toruń nie zagra w półfinałach play-off Energa Basket Ligi Kobiet. W niedzielę torunianki po raz trzeci uległy InvestInTheWest Eneą Gorzów, tym razem na wyjeździe 65:75. Gorzowianki potrzebowały do awansu czterech spotkań. Dla Energi jest to koniec sezonu.

Po przegraniu dwóch meczów u siebie torunianki stały pod ścianą i musiały dwukrotnie zwyciężyć w Gorzowie. W sobotę zespół stanął na wysokości zadania, ale w niedzielnym meczu po raz trzeci uznał wyższość InvestInTheWest Enei. Nie pomogło prowadzenie w drugiej kwarcie ani remis na półmetku spotkania, gdyż po przerwie po raz kolejny sprawdził się scenariusz, który znaliśmy już z meczów w Toruniu - gorzowianki właśnie w tej części meczu szybko uzyskały przewagę. Zaliczki zdobytej w trzeciej kwarcie, wygranej 25:12, miejscowe już nie roztrwoniły.

W ostatnich minutach spotkania Energa nie zdołała zniwelować strat. Były wprawdzie rzuty za trzy punkty Angeliki Stankiewicz, ale gorzowianki miały już mecz pod kontrolą.

Dla torunianek sezon 2018/2019 w niedzielny wieczór dobiegł końca.

InvestInTheWest Enea Gorzów - Energa Toruń 75:65 (18:16, 16:16, 25:12, 16:19)

Energa: Harris 15 (2), Kunek 5 (1), Begić 4, Svaryte 4, Trzeciak 2 oraz Diawakana 13 (3), Stankiewicz 9 (2), Brezinova 7 (1), Tłumak 6 (2), Skobel 0

POLUB NAS NA FACEBOOKU

Nie wiesz, jak skorzystać z PLUSA? Kliknij TUTAJ, a dowiesz się więcej!

Materiał oryginalny: Koniec sezonu Energi Toruń. Katarzynki po raz trzeci przegrały z InvestInTheWest Eneą Gorzów - Nowości Dziennik Toruński

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych”i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.