Kontrolowane zwycięstwo MKS Grudziądz ze Szczypiorniakiem Olsztyn w II lidze piłki ręcznej

Szczypiorniści MKS Grudziądz wygrali kolejny mecz przed swoją publiką
Szczypiorniści MKS Grudziądz wygrali kolejny mecz przed swoją publiką Archiwum
Trzeci mecz w tym roku i trzecie zwycięstwo. Szczypiorniści MKS Grudziądz tym razem zdecydowanie lepsi od rywali z Olsztyna, których pokonali 34:26.

Podopieczni trenera Sylwestra Ziółkowskiego byli faworytem sobotniej konfrontacji w ramach 14. kolejki II ligi grupy drugiej.

Grudziądzanie grali od początku mocno

I nie zawiedli swoich kibiców. Od początku spotkania gospodarze radzili sobie bardzo dobrze i narzucili rywalom swój styl gry. Trzeba było uważać, bo Szczypiorniak w tym sezonie z sześciu wygranych aż pięć odniósł na wyjeździe.

Ale w Grudziądzu ta sztuka mu się nie udała. Już po pierwszych trzydziestu minutach miejscowi byli bliscy triumfu.

Prowadzili bowiem pewnie 18:10 i do szatni mogli zejść w bardzo dobrych humorach.

- Zrealizowaliśmy założenia i od początku zawodów dyktowaliśmy swoje tempo - podkreśla Mateusz Orłowski, leworozgrywający grudziądzkiej ekipy. - Na szczęście ten mecz był spokojny w naszym wykonaniu i odnieśliśmy pewne zwyciętwo, które nas bardzo cieszy. Ale druga połowa skończyła się wynikiem remisowym, bo było trochę zmian w składzie. Musimy pracować dalej.

Szczypiorniści MKS utrzymali pewny wynik

Grudziądzanie faktycznie w drugiej połowie kontrolowali przebieg gry i chociaż nie powiększali swojej przewagi, to jednak również jej nie tracili.

Ostatecznie sobotnia potyczka zakończyła się wynikiem 34:26, dzięki czemu MKS odniósł dwunastą wygraną w obecnym sezonie II ligi. Należy dodać, że gracze z Grudziądza są jedynym zespołem w stawce, które jeszcze nie stracił ani jednego punktu w starciach przed własną publicznością. Niepokonany jest również Orkan Ostróda, który ma jednak jeden remis, zanotowany w pierwszej rundzie właśnie w meczu przeciwko MKS.

Jak na innych parkietach w II lidze?

W sobotni wieczór rozegrano jeszcze dwa inne mecze w drugiej grupie II ligi. W Bydgoszczy nie było niespodzianki i młoda ekipa AZS UKW wyraźnie uległa Energetykowi Gryfino 23:32.

Przyjezdni już do przerwy wysoko prowadzili, mając siedmiobramkową zaliczkę (16:9). Znacznie bardziej grudziądzan interesowało spotkanie w Ostródzie, gdzie miejscowy Orkan bił się z groźną Cartusią.

Gospodarze tego pojedynku po pierwszych trzydziestu minutach prowadzili, ale tylko 12:10. Po zmianie stron szczypiorniści z Ostródy nieco jeszcze powiększyli swoją przewagę i ostatecznie triumfowali 30:25, dzięki czemu nadal mają tyle samo punktów w tabeli co grudziądzanie.