Koszykarki Energi dalej od brązowych medali [ZDJĘCIA]

Krystian Góralski, Fot. Sławomir Kowalski
Zespół Energi Toruń uległ w trzecim meczu o brązowe medale ekipie Artego Bydgoszcz 72:82. Katarzynki w rywalizacji do trzech zwycięstw przegrywają 1:2. W sobotę o godz. 19 w hali Spożywczaka czwarty mecz.

Jeżeli podopieczne Elmedina Omanicia marzą o zajęciu trzeciej lokaty w rozgrywkach Ford Germaz Ekstraklasy, to muszą zwyciężyć.

<!** reklama>

Trzecia konfrontacja obu ekip dostarczyła sporo emocji. Po wyrównanej pierwszej kwarcie, nieco lepiej w kolejnej radziły sobie przyjezdne. Już w 14. min. prowadziły 32:21.
Katarzynki nie dały jednak za wygraną i do przerwy zmniejszyły straty do pięciu „oczek” (40:35 dla Artego).
Sporym zmartwieniem dla trenera bydgoszczanek Tomasza Herkta był fakt, że już w 15. min. cztery przewinienia na swoim koncie miała najważniejsza koszykarka w jego ekipie - Julie McBride. Amerykanka usiadła na ławkę tylko na nieco ponad dwie minuty. Po przerwie spędziła na parkiecie obie kwarty bez zmiany i dokończyła spotkanie z czterema przewinieniami.
W 27. min. torunianki, po punktach Moniki Krawiec, przegrywały 45:48. Z dystansu trafiła jednak Elżbieta Mowlik. Dla Katarzynek punkty zdobyła Nicole Michael, ale w odpowiedzi akcją 3+1 popisała się Agnieszka Szott-Hejmej, a po chwili zza linii 6,75 m punkty dorzuciła McBride i było 58:47 dla Artego.
Jeszcze w 40 min. torunianki po akcji 2+1 Pauliny Misiek przegrywały tylko 70:76, ale w końcówce rywalki niemal bezbłędnie wykonywały rzuty wolne i zasłużenie triumfowały.

Energa Toruń - Artego Bydgoszcz 72:82 (19:20, 16:20, 14:18, 23:24).
Energa: E. Tłumak 15 (1x3), M. Krawiec 15, N. Michael 14, W. Idczak 12 (3), P. Misiek 12 (1) oraz B. Spears 3, M. Koc 1, R. Ratajczak, K. Kowalska i A. Ross po 0
Artego: J. McBride 20 (3), K. Morris 19 (1), A. Szott-Hejmej 17 (3), E. Mowlik 9 (1), J. Jeziorna 4 oraz O. Tomiałowicz 11 (1), E. Gala 2, P. Kuras 0

Zobacz galerię: Koszykarki Energi dalej od brązowych medali