Koszykarze Polskiego Cukru SIDEn-u potrzebują już tylko jednego zwyciestwa [zdjęcia]

Krystian Góralski, Fot. Sławomir Kowalski
Torunianie w niedzielę pokonali we własnej hali zawodników Sokoła Łańcut 81:73.

<!** reklama>

- Prowadzimy dwa do zera w rywalizacji i jestem zadowolony z tego rezultatu - powiedział po niedzielnym meczu trener gospodarzy Grzegorz Sowiński. - To rywale w tej chwili muszą się martwić, a nie my. Podtrzymaliśmy styl, który prezentowaliśmy pod koniec sezonu. Gramy fajnie, ładnie dla oka i skutecznie. Oczywiście zdarzają nam się przestoje, ale to normalne.
W spotkaniu tym nie brakowało emocji. W porównaniu do sobotniej potyczki, to nasi koszykarze mieli skuteczniejszy początek. Rewelacyjna pod względem zdobyczy punktowej była zwłaszcza pierwsza kwarta, w której torunianie zdobyli aż 35 punktów (pięciokrotnie trafili zza linii 6,75 m).
Po tak udanym początku ekipa Grzegorza Sowińskiego pozwoliła rywalom odrobić straty, ale dwa rzuty z dystansu w końcówce drugiej kwarty dały naszej ekipie prowadzenie do przerwy 52:46.
W 27 min. Polski Cukier SIDEn prowadził zaledwie 55:53, ale najpierw seria dziesięciu punktów z rzędu Marcina Kowalewskiego, a  na początku czwartej kwarty osiem „oczek” autorstwa Piotra Śmigielskiego i Żytki sprawiły, że na tablicy wyników było 73:55 dla gospodarzy.
Rywale w końcówce zmniejszyli nieco straty, ale nie byli w stanie zagrozić torunianom.

W najbliższą sobotę o godz. 18 w Łańcucie zaplanowany jest trzeci mecz. Niestety, torunianie nie będą mogli skorzystać w nim z usług kapitana zespołu. Żytko w niedzielnym meczu popełnił bowiem dwa faule niesportowe, co jest równoznaczne z dyskwalifikacją i czeka go jeden mecz przerwy. Jeżeli torunianie przegrają w sobotę, to będzie mógł zagrać w niedzielnym meczu (również o godz. 18 w Łańcucie).
Niepewny jest też występ drugiego rozgrywającego - Karola Szpyrki, który w końcówce meczu opuścił parkiet z kontuzjowaną dłonią.

Polski Cukier SIDEn Toruń - Sokół Łańcut 81:73 (35:23, 17:23, 13:9, 16:18)

PC SIDEn: M. Kowalewski 18 (4), Ł. Żytko 16 (3), B. Bochno 9 (2), A. Lisewski 8, J. Jarecki 7 (1) oraz P. Śmigielski 12, W. Barycz 9, A. Perka 2, K. Szpyrka i S. Sikora po 0

Sokół: D. Pieloch 12 (2), M. Baran 11 (2), M. Klima 8, T. Fortuna 7 (1), B. Dubiel 6 oraz P. Hałas 15 (3), K. Młynarski 10, K. Gawrzydek 4, J. Balawender i B. Czerwonka po 0

Zobacz galerię: Koszykarze Polskiego Cukru SIDEn-u potrzebują już tylko jednego zwyciestwa