Koszykarze Polskiego Cukru znów to zrobili!

RedakcjaZaktualizowano
Obie Trotter (z piłką) w Dąbrowie Górniczej zdobył 15 punktów<br>
Obie Trotter (z piłką) w Dąbrowie Górniczej zdobył 15 punktów Sławomir Kowalski
Zespół Polskiego Cukru Toruń nie przestaje zadziwiać. Dzisiaj w Dąbrowie Górniczej odniósł trzecie zwycięstwo w Polskiej Lidze Koszykówki i nadal jest niepokonany w rozgrywkach.

Torunianie nie byli faworytem tego spotkania. Wprawdzie podobnie jak MKSmieli na swoim koncie komplet punktów, ale dąbrowianie grali u siebie i w dotychczasowych meczach prezentowali się bardzo dobrze.
W pierwszych minutach nieco lepiej prezentowali się miejscowi, ale torunianie nie ustępowali rywalom zbyt wiele.
Sytuacja uległa zmianie w drugiej połowie. Przyjezdni rozpoczęli trzecią kwartę od stanu 9:2 i wyszli na prowadzenie. Ekipa Drażena Anzulovicia nie dałą za wygraną i szybko odrobiła straty.
Drugi atak nasi gracze przypuścili na początku czwartej kwarty. Po fragmencie wygranym 8:2 w 35. min. było 56:47 dla Polskiego Cukru.
Tych strat miejscowi już nie odrobili. Na dwie minuty przed końcową syreną po punktach Bartłomieja Wołoszyna było 58:51 dla torunian, ale odpowiedź Obie Trottera (trafienie z dystansu i za 2 punkty) sprawiła, że z wyjazdowego zwycięstwa mogli się cieszyć nasi zawodnicy.
Kolejny mecz torunianie zagrają Arenie Toruń w niedzielę (godz. 16) z Treflem Sopot.

MKS Dąbrowa Górnicza - PolskiCukier Toruń 59:65 (19:16, 14:14, 12:18, 14:17)
MKS: K. Johnson 14 (1x3), B. Wołoszyn 11 (1), P. Pamuła 9 (1), J. Wilson 4, J. Parzeński 0 oraz P. Szymański 12 (1), W. Kowalenko 3, M. Piechowicz, K. Gray i M. Kucharek po 2
Polski Cukier: O. Trotter 15 (1), B. Diduszko 11 (2), J. Skifić 8, K. Weaver i K. Sulima po 6 oraz T. Śnieg 9, Ł. Wiśniewski 8 (2), M. Sandul 2, K. Michalski i A. Perka po 0