Królewska gra dla seniorów i najmłodszych

pak
Rodziny Marchlewiczów i Malinowskich zdobywają medale w szachach. Niezależnie od formuły, nasi zawodnicy plasują się wysoko w stawce.

Mistrzostwa Europy w Szachach Szybkich oraz Błyskawicznych w Warszawie gościły czołówkę.

- To były jedne z najsilniejszych mistrzostw. Wzięło udział 147 osób z tytułami międzynarodowymi i 62 z tytułem arcymistrza - mówi Kamil Marchlewicz.

W stolicy walczyli brodniczanie: Artur, Damian i Kamil Marchlewiczowie. W szachach błyskawicznych 16. miejsce w grupie do 12 lat zajął Artur Marchlewicz. Kamil zajął 13. miejsce do rankingu 2100, pokonując mistrza międzynarodowego i remisując z arcymistrzem.

Z kolei Damian okazał się najlepszym zawodnikiem do rankingu 2000.

W szachach szybkich Artur zajął 30. miejsce, a Kamil i Damian potwierdzili swój poziom, zajmując miejsca takie, jak ich numery startowe.

Natomiast w Bydgoszczy odbył się "Festiwal szachowy". W grupie do lat 8 startowało trzech brodniczan: Mateusz Marchlewicz oraz bracia Hubert i Kacper Malinowscy.

<!** reklama>- W tej grupie bezkonkurencyjny okazał się 6-letni Mateusz. Wygrał wszystkie siedem partii - podkreśla nasz rozmówca. - Drugie miejsce zajął Hubert. Na czwartym miejscu z pięcioma punktami uplasował się Kacper.

Mateusz uzyskał IV kategorię szachową, czyli ranking 1400. Bracia Malinowscy przeskoczyli do V kategorii i ranking 1200.

W grupie od rankingu 1100 do 1250 zagrał Kacper Marchlewicz, uzyskując 6,5 punktów i zajmując drugie miejsce wśród 36 zawodników.

- On również zdobył IV kategorię szachową i ranking 1400. To wielki sukces brodniczan - zaznacza Kamil.

W tym czasie odbyły się Indywidualne i Drużynowe Mistrzostwa Województwa Seniorów w szachach błyskawicznych. W zespole UKS MDK nr 1 "Hetman" Bydgoszcz Kamil Marchlewicz utrzymał pierwszą szachownicę, uzyskując ranking 2110. Jego drużyna zajęła piąte miejsce. W drugiej drużynie UKS MDK nr 1 "Hetman" Bydgoszcz wystąpili bracia Damian i Artur, a ich drużyna uplasowała się na szóstej pozycji. Startowało 16 drużyn.