Kryzys nadal trwa

Niestety, zła passa koszykarzy Polskiego Cukru SIDEn-u trwa nadal. Ekipa prowadzona przez Grzegorza Sowińskiego przegrała szósty mecz z rzędu. Wczoraj uległa w Szczecinie AZS-owi Radeksowi 69:71.

<!** Image 2 align=none alt="Image 184162" sub="Torunianie, od lewej Przemysław Lewandowski, Bartosz Królikowski i Łukasz Kwiatkowski, znów nie mieli wesołych min po meczu. To była ich szósta porażka z rzędu na pierwszoligowych parkietach Fot.: Jacek Smarz">We własnej hali torunianie w październiku pokonali AZS po emocjonującym meczu zaledwie 80:78.

Wczoraj było podobnie. Zacięte spotkanie, walka do ostatnich sekund i minimalna wygrana gospodarzy.

Podopieczni Grzegorza Sowińskiego dobrze rozpoczęli to spotkanie. W 6 min. prowadzili, po trafieniu Jacka Jareckiego, już 16:10. Z kolei chwilę później, po punktach Łukasza Żytki, było nawet 22:14.

Pod koniec pierwszej połowy rywale odrobili jednak straty i na przerwę schodzili prowadząc 35:34.

Niestety, po zmianie stron inicjatywę przejął AZS. W połowie trzeciej kwarty, po rzucie zza linii 6,75 m Michała Dudka, prowadził już 54:43.

<!** reklama>

Goście nie złożyli jednak broni. Mozolnie odrabiali straty i na trzy minuty do końca spotkania tracili do rywali zaledwie punkt (63:62).

Największych emocji dostarczyła jednak końcówka meczu. Na osiem sekund przed końcową syreną gospodarze prowadzili 69:67. Chwilę później do remisu doprowadził Przemysław Lewandowski. Gdy na zegarze pozostało 2,5 sekundy piłkę wprowadzali szczecinianie. Ta trafiła do stojącego pod koszem Krzysztofa Mielczarka. Najskuteczniejszy gracz AZS-u nie trafił w dogodnej sytuacji, ale zdołał zebrać i dobić piłkę równo z końcową syreną zapewniając minimalne zwycięstwo swojemu zespołowi.

AZS Radex Szczecin - Polski Cukier SIDEn Toruń 71:69

• Kwarty: 18:24, 17:10, 22:14, 14:21
  • AZS: K. Mielczarek 22, Ł. Pacocha 19 (2x3), M. Zarzeczny i M. Raczyński po 4, M. Sudowski 2 oraz K. Pytyś 11, T. Balcerek i M. Dudek po 3 (1), M. Wójcik 3, R. Malitka 0.
  • SIDEn: P. Lewandowski 24 (1), Ł. Żytko 19 (1), J. Jarecki 10, Ł. Kwiatkowski 6, A. Kobus 5 (1) oraz T. Lipiński 3 (1), D. Witos 2, A. Gliszczyński i R. Plebanek po 0.